Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
miliad - майстор
Оставам с убеждението че просто търсиш потвърждение на това което си си наумил вече.
https://www.yourglass.com/configurator/ ... /main.html#
Това е калкулатор за стъклопакети на реномиран производител на стъкла.Поиграй си с него.
baha - напреднал
Честно казано ми се иска да сложа 32мм, но при условие, че топлопреминаването се запазва, а не става по- зле от 24мм пакет.

Според калкулатора, стойностите на Ug при 24мм и при 32мм е 1.1 W/(M2/K).
miliad - майстор
Това са показания за стъклопакет с газ най вероятно. Вероятно разликата е минимална и за това я дават като една и съща стойност. Без газ имаш една десета по -ниска за 32мм.
Hursa - майстор
В калкулатора минимума е зададен между 15 и 20 мм. Може би е осреднено за лятото и зимата. Не е зададено или аз не намерих дали могат да се задават различни температури на външната и вътрешната повърхност. А както топлопроводността на газовете, така конвекцията са силно зависими от температурата. И при двете зададени от вас стойности сте под и над зададения в калкулатора минимум, мисля.
baha - напреднал
Да, в единия случай задавам 14мм, във втория 22мм за дистанционери. Задавам го с газ Аргон 90%.
Конвекцията вероятно ще е засилена при външна температура -10 и поддържане на постоянна вътрешна около 20, която ще се усети при 32мм вероятно повече от 24мм. Но така или иначе явно разликата не е невероятно голяма в полза на 24мм и може да се спра на 32мм, основно заради естетиката на 70мм профил. Вярно няма да ги гледам тия стъкла постоянно, но усещането за по- дебел стъклопакет ме кара да се чувствам по- изолиран зимата. :lol:

Прави ми впечатление обаче, че пакетите на офис сградите са под 24мм- 18 до 20мм. Вярно там масово е стъкло с малко профили, но са си тънки. Явно има защо. Ей такива подобни различия ме вкарват в чуденки...
speka_rs - майстор
Знам, че мнението ми ще е малко към спам-а, ама да го кажа, само на едно място в къщата, която живея не сложих ме 3ен стъклопакет уж заради цената, но сега ще се наложи да си платя и там за троен стъклопакет. Така че кел файда от спестяването в началото, като сега ще ги изхвърля тея стъклопакети на 2-3 години, читави.
miliad - майстор
"Прави ми впечатление обаче, че пакетите на офис сградите са под 24мм- 18 до 20мм. Вярно там масово е стъкло с малко профили, но са си тънки. Явно има защо. Ей такива подобни различия ме вкарват в чуденки..."
А направи ли ти впечатление че офис сградите са основно с алуминиеви системи и окачени фасади. Т.Е фактора "крайна цена на кв/м" оказва силно влияние върху решението да се ползва профил с възможност за дебел стъклопакет, или пък при фасадите се слагат едни стъкла от порядъка на 6-8-10мм който изяждат дебелината на дистанционера. :)
andy_forresite - майстор
Слагай си на 32 мм. Разликата е малка и е в полза на 32 мм както по отношение на звуко-, така и по отношение на топлоизолационните способности. Поне на теория.
EDI - майстор
Аз като лаик ще кажа, че за мен е все тая.От над 15 години съм с обикновен пакет бяло бяло и до сега проблеми не съм имал нито със студа нито с жегата.
naB4o - специалист
Аз пък сложих 44 мм, 4с/аргон/бяло/аргон/Ка с топъл дистанционер. Преди това бях на 20мм стара пвц дограма с набивни уплътнения, и усещам разликата. Сменях доста прозорци, и цената ми беше почти двойна, но се радвам, че в бъдеще ще имам добре изолиран апартамент.

Тема "Двоен стъклопакет на 24мм или 32мм?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: