Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
baha - напреднал
Моя човек, който ще ми прави дограмата ми прати коефициентите при различните пакети и те изглеждат така:

Двоен пакет
Изображение

Разликата при топлопреминаване м/у 24мм и 32мм без аргон е 0.3 W/(M2/K), с аргон стойността и на двете е 1.1 W/(M2/K). Явно ще си избера 32мм.

Троен пакет
Изображение

Разликата м/у двоен и троен пакет при топлопреминаването с 4с-бяло и 4с-бяло-К е от 0.3 W/(M2/K). За това не съм сигурен, че инвестицията за троен си струва, при положение, че къщата ще поддържа постоянна температура на двата етажа през зимата, а и зимата ни отдавна не е тази отпреди 20 години. При добре изпълнен монтаж, тази разлика предполагам няма как да се усети, освен в евентуално леко завишени сметки в края на месеца.

@speka_rs, защо ще сменяш и не си доволен от пакета и каква е комплектацията на настоящия?
radius - майстор
Очевидно ще си избереш, каквото си си наумил, но ще се впиша като контрапункт на съжденията ти, да не влезе някой и да се обърка и той :lol: :lol: .
Та хора, не се стискайте за троен пакет, струва си !
baha - напреднал
Ахахахах, не се размина да поспамиш ве и пак голословно... Предвид изкараните факти и разлика от 0.3 в полза на тройния пакет при 32мм, не виждам защо си толкова категоричен?!? Разлика от 0.5-6 има чак при 44мм и 52мм, за което трябват и доста сериозни профили.
А какво съм си избрал е резултат на потвърждението, че разлика при 24мм и 32мм с аргон няма, а 32мм стои доста по- завършено в 70мм профил. Както споменах, троен пакет си заслужава ако зимата ни е като преди 20 години и поне 2- 3 месеца постоянни минусови температури. Да не говорим, че тия помещения трябва да се проветряват, а не да стоят запечатани нон стоп. Ако си производител на стъклопакети, разбирам защо държиш на троиния. :lol:
speka_rs - майстор
Ами от какво съм недоволен, от това че имам кондензирала влага по стъклопакета, и от това че са му повече загубите на топлина.
До колко ни е студена и топла зимата не мога да кажа, но след като смених дограмата и почнах със изолацията, стая по стая и стена по стена си промених мнението за живеене в къща.
fantom - специалист
baha написа:
Ахахахах, не се размина да поспамиш ве и пак голословно... Предвид изкараните факти и разлика от 0.3 в полза на тройния пакет при 32мм, не виждам защо си толкова категоричен?!? Разлика от 0.5-6 има чак при 44мм и 52мм, за което трябват и доста сериозни профили.
А какво съм си избрал е резултат на потвърждението, че разлика при 24мм и 32мм с аргон няма, а 32мм стои доста по- завършено в 70мм профил. Както споменах, троен пакет си заслужава ако зимата ни е като преди 20 години и поне 2- 3 месеца постоянни минусови температури. Да не говорим, че тия помещения трябва да се проветряват, а не да стоят запечатани нон стоп. Ако си производител на стъклопакети, разбирам защо държиш на троиния. :lol:
нищо не си разбрал
baha - напреднал
Очаквам просветление на моето невежество 8-[
fantom - специалист
3 страници ти обясняват, явно не ти е по силите, няма да се хабя залудо.
baha - напреднал
3 страници, освен 2- 3 мнения в подкрепа на троен пакет, останалите обясниха + и - при различната дебелина на двоен, каквото ми беше и питането в заглавието. Таблицата показа нагледно разликите. Явно на някои им е доста трудно да следват тема по заглавие и да обясняват или подмятат каквото ги кефи.

Да обобщя, троен пакет 32 или 36мм на 70мм профил за мен е излишно, при полза от Ug 0.3 за него. Над 36мм дебелина тройния си заслужава, като за това и профила трябва да е над 80мм. Само, че там цифрите за профили и троен пакет хвърчат стабилно и в моя случай при 3 етажна къща, да отделя 15к за дограма с троен пакет, който ще се избива 20 години от сметки в сравнение с двойния, не го виждам. Ако някой с тръкнато билетче и печалба има желание да го сподели, ще се замисля.
radius - майстор
baha написа:
като за това и профила трябва да е над 80мм.
Грешно, аз съм със 76мм профил и 48мм пакет. Но избрах такива, защото съм далеч от Нова Зеландия :)
baha - напреднал
Какъв е профила- марка?
При 48мм вече тройния пакет си заслужава!

Тема "Двоен стъклопакет на 24мм или 32мм?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: