Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
mury - напреднал
вт сеп 21, 2021 3:34 pmpreslav написа:
Когато ние слагахме Линдаб, ламарината беше шведска, машините също, а самото печатане се правеше в Румъния - кое е истина, кое е търговски трикове не знам. Покривът е в експлоатация от Октомври 2016 г. и за сега нямам никакви забележки, напротив мога да кажа плюсовете - свалиха се 5 тона керемиди и кал, качиха се 600 кг. покривна система, подпокривното не е като пещ през лятото, а не съм забелязал през зимата да е по-студено от преди. Въпросът, който най-често ми се задава е "а не трака ли при дъжд" - чува се дъждът от листата на асмата, от подпрозоречните дъски, от... там от където и в обичайни случаи се чува, по обичайния начин.
Ако сега трябва да сменям покрива, пак ще го сменя с метални керемиди и понеже не познавам другите марки и производители, пак ще е с Линдаб от по-дебелата ламарина.
Шума знам,че е мит.Дали Линдаб са се правили в Румъния не знам,но от 2007а румънците си имат тяхната марка Bilka и фабриката е в Брашов.За тях има доста добри отзиви ,твърдят че стоманата им е немска,както бях написал в Карпатите 80-90 % от покривите са с метални керемиди. Това,което откривам засега са сходни цени между двете марки за керемидите,но цени по 2 и нагоре в завършващите елементи при Линдаб,примерно един билен капак 2м.на Bilka е 13 лв.,на Линдаб 36лв.,с всички завършващи елементи е така.
Последна промяна от mury на ср сеп 22, 2021 12:49 pm, променено общо 2 пъти.
mury - напреднал
вт сеп 21, 2021 7:53 pmnelina_london написа:
Нашите са от матовите.Преди две години ,цената на 1м2 бе малко над 14лв,а колко е в момента незнам.
Не съм съгласна,че матовите изглеждат евтино.
Напълно споделям мнението на preslav и за шума и за решението.
Ние сложихме и метална обшивка на стрехите.Лястовиците не я харесват и не се и опитват да свиват гнезда там.
Има и други български метални керемиди,които мога да препоръчам ,но са в Пловдивски регион.Дебела ламарина и качествено покритие.Ще ви изпратя Л.С.
Ооооо нашите определено ще са мат,иначе цените са сходни и в момента,но за 14 лв.можеш да вземеш най-тънките керемиди с ограничения в размерите. Моделите ,дебелината и покритието ,което аз съм харесал са около 23,24 лв.на квадрат и при двете фирми. За мен няма по-красива от дъсчената обшивка,при нас не подлежи на коментар,а и лястовиците са хубави птици и носят късмет. :wink: :wink: :wink: :wink:
шоп - майстор
ср сеп 22, 2021 12:44 pmmury написа:
цените са сходни и в момента,но за 14 лв.можеш да вземеш най-тънките керемиди с ограничения в размерите. Моделите ,дебелината и покритието ,което аз съм харесал са около 23,24 лв.на квадрат
Цената на м2 е най малкия проблем.

При 150м2 покрив разликата е 1500лв. Сума, която не би трябвало да е решаваща на фона обща цена на покрива.

Най-важното е читави майстори.

Ако спазариш роми, които ще режат с флекса метала то и керемиди от 50лв/м2 да им дадеш пак нищо няма да направят.

Та съвета от ползвател на покрив с метални керемиди: заложи на майсторите!
mury - напреднал
ср сеп 22, 2021 3:22 pmшоп написа:
ср сеп 22, 2021 12:44 pmmury написа:
цените са сходни и в момента,но за 14 лв.можеш да вземеш най-тънките керемиди с ограничения в размерите. Моделите ,дебелината и покритието ,което аз съм харесал са около 23,24 лв.на квадрат
Цената на м2 е най малкия проблем.

При 150м2 покрив разликата е 1500лв. Сума, която не би трябвало да е решаваща на фона обща цена на покрива.

Най-важното е читави майстори.

Ако спазариш роми, които ще режат с флекса метала то и керемиди от 50лв/м2 да им дадеш пак нищо няма да направят.

Та съвета от ползвател на покрив с метални керемиди: заложи на майсторите!
Въобще не смятам да взимам от 14,15 лв. на квадрат,това е ясно. Това за майсторите ми е ясно,сега в събота ще имам оглед,да видим какво ще стане.Чаках Вашето мнение,даже ви писах на л.с.,но може и да не сте видял.
шоп - майстор
ср сеп 22, 2021 4:12 pmmury написа:
в събота ще имам оглед,да видим какво ще стане.
Важното е Вие да направите оглед на обекти изпълнени от евентуалните майстори.
Питайте ги с какви машини разполагат. Ел. механични ножици, габели имат ли, мобилен абкант носят ли си и до колко метра е 2 или 3метра?
ср сеп 22, 2021 4:12 pmmury написа:
писах на л.с.,но може и да не сте видял.
Видял съм, но избягвам да пиша на ЛС. Не правя реклама на никой. Нека всичко е явно и бъдещите читатели да трупат и отсяват инфо.
mury - напреднал
ср сеп 22, 2021 4:24 pmшоп написа:
ср сеп 22, 2021 4:12 pmmury написа:
в събота ще имам оглед,да видим какво ще стане.
Важното е Вие да направите оглед на обекти изпълнени от евентуалните майстори.
Питайте ги с какви машини разполагат. Ел. механични ножици, габели имат ли, мобилен абкант носят ли си и до колко метра е 2 или 3метра?
ср сеп 22, 2021 4:12 pmmury написа:
писах на л.с.,но може и да не сте видял.
Видял съм, но избягвам да пиша на ЛС. Не правя реклама на никой. Нека всичко е явно и бъдещите читатели да трупат и отсяват инфо.
Благодаря
DimitrovG - помощник
Моят въпрос е: При стара покривна конструкция за да се поставят метални керемиди, трябва ли да се подменят носещите греди -попове,столици и т.н или е достатъчно само двойната скара.
И също ще помоля за контакти на фирми монтиращи метални керемиди .
шоп - майстор
пет окт 15, 2021 8:05 amDimitrovG написа:
трябва ли да се подменят носещите греди -попове,столици и т.н или е достатъчно само двойната скара.
Ако са изгнили и изядени от дървояда-трябва.

Тема "Битумни или метални керемиди за къща над София?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: