Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Моля за съвет - имаме нова къща на груб строеж, но пода има замаска навсякъде, стените също са замазани от вътре, от вън е на тухла,
фирма СтройТийм Варна ни сложиха дограма, когато я видяхме ми прилоша няма врата без драскотина, всички са усуркани, грапави, а единият вратопрозорец е пукнат. Управителят на фирмата ни обясни, че било нормално и само, чрез съд може да си оправи работата, тъй като в строителството имало допустими грешки. Грабнахме се със съпруга ми из съседни квартали да погледнем къщи, които са в строеж е нямат такава усуркана дограма, сумата, която сме заплатили не е малка, а собственика на фирмата казва, че е допустимо и, че няма да си гледаме дограмата, извиках няколко фирми Валда, и още две да кажат дали е нормално и, ако реша да я сменям да не се получи същият резултат, те казаха, че е недопустимо, ако има ударено и учукано по дограмата те си я сненят и ни предават непокътната дограма. Да не говорим, че като я гледаха установиха, че монтажа е под всякаква критика. Обясниха ми, че ако не е на нивел както при нас има разлики от 5мм, 7 и повече милиметра, стъклото изпитва напрежение и се пука след 2-3 години. Дограмата е Рехау - блатен дъб цвят- 5 камерна! Много съм разочарована, ако някой има такъв опит нека ни даде съвет. :cry:
Последна промяна от Offf84 на нед мар 18, 2018 11:11 am, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Офф, какъв съвет, прочетете с юрист договора си със строителя и действайте. Би трябвало да се обхваща от КЗП.
Калпави монтажници могат да компромртират най-добрите материали.
Има голяма вероятност стротеля ти да не е ползвал специализирана фирма за монтажа на дограмата, като така да нямаш отделна гаранция за нея.
В понеделник ще отидем първо в защита на потребителят, после ще се срещнем и с юрист, ако някой може да препоръча добър от град Варна, моля да не се колебае.
Antonii - майстор
Вижте си добре договора с помоща на адвокат.
Ако няма попълнен приемо-предавателен протокол за дограмата, то все едно не е доставена и поставена.
Подобен случай може да се тълкува и като измама, но това може да го каже само компетентен адвокат на базата на наличната документация.
Може да се подаде жалба и към прокуратурата и те да решат дали има престъпление.
В петък щеше да ни дава приемно предавателният протокол и да си взема парите, но не дойде, обади се и каза за събота, дойде в събота и като му каза мъжат ми за забележките си той не ни даде протокол и не сме доплащали останалите 30% , държа се нагло, докато мъжа ми му показвал забележките, човека се дръпнал и взел най -безцеремонно да си играе с телефона си, казал му, че само със съд, ако ни се занимава и да сме имали напредвид, че в строителството това било допустимо, би го накарало да си оправи грешките. Така от вчера разпитваме други фирми, допустимо ли е това, те казаха категорично не, разпитвахме и хора, които са запознати с тази дейност, поставяли дограма, все още поставят дали това е нормално и ходихме да огледаме няколко обекта където дори няма замаска, как е поставена дограмата им е дограмата на хората няма ужулвания ....
Последна промяна от Offf84 на нед мар 18, 2018 1:06 pm, променено общо 2 пъти.
zz_stefanov - майстор
Иска му се на него да е допустимо, трябва да се борите.
Тея твоите сами си монтират дограмите https://www.jobs.bg/job/4219532
Само да дойде понеделник и тръгваме, по всички инстанции, които съществуват, просто няма как цяла къща е това, а дограма не се сменя през две години и парите, които затворихме са много .... :cry:
Да монтажа си го правят те, шефа на фирмата и едно момче, но резултата е под всякаква критика и я слагаха на части, затова и съпругат ми не можа да и види забележките по време на самото и слагане, да не говорим, че монтажа им не е довършен има два прозореца да слага. И мъжа ми му казал, ако на теб ти сложат такава дограма у дома и Човека му казал е сега, няма седиш и дограмата да си гледаш я....
plamen6703 - майстор
По какви инстанции ще тичате, като във вашият случай, нито има измама, нито КЗП може да ви помогне.
Дограмата е монтирана, дали е усукана при поставянето КЗП не може да се произнесе, дали спуканата на места дограма е спукана при монтажа от изпълнителят, пак е Божа работа като не сте контролирали по време на монтажа. Налице е вашата дума срещу думата на изпълнителят. Единствено с явяване на съд може да опитате да разрешите казуса... назначаване на вещи лица, спиране на работата и чакане на резултат, който може да не е във ваша полза. :partyman:
Ами още в петък позванихме в КЗП и те ми казаха в понеделник при тях пуска се жалба те си поемат от там насетне нещата казаха, че всичко е навреме, монтажа не е приключен и най важното си имаме договор, и ни предопредиха за протокола да впишем всички забележки, той не ни го е предоставил, каза, че по догпвор от 15 до 30 март му е монтажа,
така да сме си изчакали 30 мар, тогава щял да ни даде приемно предавателният протокол
....
plamen6703 - майстор
Какво да правите в понеделник в КЗП като срока по изпълнение на договора не е приключил и КЗП няма какво да поема щом не е изтекъл срока за изпълнение, какъв приемо-предавателен протокол търсите в случая? Към момента дори нямате неизпълнение на договорни задължения. Не е ли по-добре вместо да бързате да се занимавате с институции, да видите Илиян какво ще направи във връзка със забележките, които имате и вместо да забелязвате проблемите постфактум, да присъствате по време на монтажа и на място да си казвате забележките. Опитайте да се държите естествено, не викайте други фирми да гледат какво и как се върши на обекта, ако сте искали друга фирма да ви свърши работа, да сте търсили тия фирми. Създавате предпоставки да ви "отсвирят" и да попаднете в омагьосан кръг, защото КЗП с нищо не може да ви помогне, ако изпълнителят откаже да приеме забележките ви!

Тема "Горчив опит от поставяне на нова дограма на нова къща :(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: