Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Да попиша и аз ,Пламене ти сменял ли си дограма в вас ??????????? И надрана ли идва ??????? След като си толкова грамотен човек я ми кажи как се оправя нарушена цялост на фолио ,че ми е много интересно ?????? И договора е от 15 ти днес е 18 ти аз ако съм смъквам дограмата и се обаждам в офиса да ги питам кога ще идват за монтажа като си толкова знаещ.И другото което е, един човек който прави някаква поръчка за друг човек ,прави я все едно ,че ще монтира в тях а не да я изака някъде си и толкова ЕЙЙЙЙЙ ПО ТОВА СЕ ПОЗНАВАТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ КАТО МЕН ОТ АМАТИЬОРИТЕ КАТО НЕГО аман от неуки хора който си мислят ,че разбират ДА АМА НЕЕЕЕЕЕЕ както казваше един познат и след като няма протокол подписаан и никакъв документ за доставка с подпис :? Чия собственост е дограмата ????? Я пак,че не чувам :axe: #-o :^o :supz:
Последна промяна от burzai_bavno на нед мар 18, 2018 4:06 pm, променено общо 1 път.
А забравих, на проблема има едно решение смяна на всичко надрано само ,че този път хората ще си отварят очите на 16 и като не им хареса нещо се спира даже тоя срок от 15 дена ще му се стори като минута.И ЗАПОМНИ ЕДНО ПЛАМЕНЕ СЛЕД КАТО СИ КАЛПАВ НЕ Е СРАМНО ДА ГО ПРИЗНАЕШ,ГЛУПАВО Е АКО ЗАПОЧНЕШ ДА СПОРИШ И НА ЧЕРНОТО ДА КАЗВАШ БЯЛО.И ГИ СЪВЕТВАМ ХОРАТА ДА ЗАПОЧНАТ ОЩЕ ОТ ПОНЕДЕЛНИК С СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ, КЗП,ДАНЪЧНИ ,И ВСИЧКИ ИНСТИТУЦИЙ,РЕХАУ БЪЛГАРИЯ,ГЕРМАНИЯ И ДА МУ НАПРАВЯТ ЕДНА ГОЛЯМА КАМПАНИЯ ПО ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА ,ЧЕ ДА СИ СЕ ГЛЕДКА ВЕЧЕР СЛЕД РАБОТА :drinkers: =D> :^o
plamen6703 - майстор
Ти не само не чуваш, а и пишеш по "оная" си работа, но това е проблем, който даскала ти от основното училище ти е създал :-D
У дома дограмата ми е сменена и не е сменена от мен, нито от избраният от теб Илиян :wink: Когато реших, че дограмата ми е за смяна, отидох в офиса на фирмата за дограма / дървена дограма/, уговорих си час за оглед и взимане на мерки за дограмата и подписахме договор за изработка и монтаж на дограмата. В договора се описва от какъв материал се изработва дограмата, стъклопакет, обков, цвят и всичко, което е предмет на договаряне, както и гаранцията... демонтажа на дограмата и дори предварително бях договорил и извозването на старата дограма и отпадъка.
Знаех колко точно ще ми струва всичко и бях сложил и проценти отгоре върху сумата, защото това е ремонт и възникват непредвидени разходи. Дограмата като я докараха съм я огледал за видими дефекти, "надрано, липса на лак и т.н../ след това съм разрешил да се монтира!
Няма да ти издам голяма тайна, но като дойдат монтажници или бригада да ми работи, винаги си личи кой от тях е образно казано майстора и кои са чираците на обекта. Моя начин на работа е да дръпна майстора настрани и да го поощря да работи качествено и да следи чираците си за качество. До момента съм поръчвал дограма и не само дограма на няколко мои обекти и проблеми с изпълнение и качество нямам!
Един път съм имал проблеми с паркетчии, които бяха решили да отчуждят лепилото за паркета. Проблема приключи с уволняване на фирмата за монтаж на паркета!
Поръчвал съм и два асансьора за мои обекти, нямам забележки към монтажа и качеството, но е много важно как и с кой се договаряш!
Винаги си подбирам изпълнителите и при случайни фирми на принципа "по-евтино" не ходя!
Желая ти успех с Илиян и дано на финала ти "пее" петела, но някак не съм оптимист! :partyman:
Избора да си направим там дограмата е това, че аз някак си им се доверих и ролпласт, валда ни предложиха еднакви оферти по цени, като последната предлага КБЕ. Аз като влязах в офиса им си избрах интериорни щори, ламинат, външни щори, мислих да му поръчвам гаражна врата, още една врата за избита, врати даже вече търсих из интернет за примерни за баните и тоалетните, тъй като каза, каквито пожелая такива могат да бъдат бяха ни и в квартала, просто вече си виждах почти готова къщата, всичко от едно място щеше да е, предлагаха и договор за всяко нещо гарантираха качество, няколко пъте ходих да говоря с тях и дори като стана този фал си мислех, че ще си оправи нещата, невярвах.... Незнам защо повтаряте за евтино, но се разходете и вижте цените навсякъде са еднакви.... [-X [-X [-X [-X
radius - майстор
Понеже Пламен се бара за умен и хитър, искам да му дам пример, не само да вряка, че си били виновни потребителите (което обикновено е така).
Аз за моята къща избирах между Саламандър, Рехау и Века и съответно преди да избера изпълнител за Варна, ги проучвах, къде от познати, къде от форуми и т.н. Да няма случайности. Накрая избрах Саламандър от най-голямата фирма за дограми във Варна. Не ги избрах, защото са най-големи, а заради условията им, доволни клиенти и ценатата беше нормална. В договора всичко беше описано точно, заради мое настояване променихме типовия им довговор в частта с плащанията, описахме дори 2мм желязо в профила и т.н. От монтажа имах забележки, но идваха, сменяха делители, пукнат 1 см в края пакет. Уплътнението, което слагаха се оказа, че не е точно препоръчваното от Саламандър за тази комбинация крило-каса и ми поръчаха 200м оригинално уплътнение. Т.е. уважават си гаранцията ( 5 години). На 4г. забелязах, че на големите неотваряеми части има тук-там разлепване на профила по ъглите, там където е лепен под 45 градуса! Дали е била студена лепачката не знам, но е факт. Лятото не се вижда, но зимата като се свие дограмата, цепката се отваря. Вода не съм забелязал да влиза, но дразни. Вътре и вън всичко е готово, изолации, мазилки, бои ... пита се къде сбърках и как да си търся гаранцията? Да ги извикам да ми сменят касите, ще го направят със сигурност, а после ??
Та поуката Пламене е , не всичко зависи от нас, понякога е просто лош късмет.

В случая с тази фирма от темата, изобщо не става дума за късмет.
Virtex - майстор
Цялата темата не е наред...едните недоволстват, друг се опитва да 'показва' грешки. Нещо някои няма нерви и започна да обижда, че не му върви темата по плана.


За имащите желание да помогнат да имат едно наум, когато се опитват да пишат по същество конкретно за тази тема :)
plamen6703 - майстор
Въпрос на един телефонен разговор да се разбере, че има нещо гнило в Дания :wink: Благодаря за потвърждението. :partyman:
Kokar - специалист
Не мога да проумея, че в днешно време, някой ще монтира надрана дограма и ще се прави на утрепан...

И виждам как с няколко поста, човек от форума губи репутация, доколкото я има, защитавайки губеща кауза. Клиентът има право по презумпция... На някои трябва да им си напомня явно. :idea:

Тема "Горчив опит от поставяне на нова дограма на нова къща :(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: