• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
torbalan - Дървен философ
maria.kirova написа:
...
Явно да. А влага тук има навсякъде. Живея във Варна на 300 м от плажа...
Помисли как да направиш така, че там, където се образува мухъл, да има постоянна циркулация на въздуха.

Щом се топлиш с климатик, няма да стане с отопление.

Върти ми се идеята за някакви малки вентилаторчета от типа на тези, които са за охлаждане на лаптопи, ако има как да се монтират на подходящо място... Ако има принудителна вентилация, на мухъла ще му е гадно.

Другото е химическа война. Аз бях в една квартира преди години, дето нямаше отърване от мухъла. Просто переодично пръсках със Саво. За да му е гадно и да му е трудно да расте.
djjimmy66 - специалист
Истината е в циркулацията на въздуха вътре в сандъка. Преди две години имах същия проблем - нова спалня, стая след ремонт...след половин година, от април до октомври, намерих коженото си яке и всичко друго в сандъка в мухъл. И падна едно хвърляне...После в яда си грабнах дрелката и пробих доста отвори отстрани и откъм таблата и мога да кажа, че има ефект. Вече няма мухлясване, а миризмата още се усеща леко, не съм пробвал да я отстранявам с препарати. Продължавам да съхранявам зимни дрехи там, но за по-сигурно използвам ония големи торби за дрехи, дето се вакуумират с прахосмукачка и нямам проблеми!
torbalan написа:
maria.kirova написа:
...
Явно да. А влага тук има навсякъде. Живея във Варна на 300 м от плажа...
Помисли как да направиш така, че там, където се образува мухъл, да има постоянна циркулация на въздуха.

Щом се топлиш с климатик, няма да стане с отопление.

Върти ми се идеята за някакви малки вентилаторчета от типа на тези, които са за охлаждане на лаптопи, ако има как да се монтират на подходящо място... Ако има принудителна вентилация, на мухъла ще му е гадно.

Другото е химическа война. Аз бях в една квартира преди години, дето нямаше отърване от мухъла. Просто переодично пръсках със Саво. За да му е гадно и да му е трудно да расте.
Отстраних всичко мухлясало. Махнах спалнята и килима (въпреки, че по него видимо няма мухъл).
Като за начало новата спалня няма да е залепена за стената, а отдолу е с крачета и около 3 пръста отстояние от пода. Тъй като е ракла отдолу обмислям как да осигуря въздух в самата ракла. Имам други мебели (диван например), който също има ракла отдолу, но и той има отстояние 3-4 пръста от пода. Което ме навежда на мисълта, че раклата вътре мухляса не защото е затворено вътре, а защото самото и дъно беше плътно на пода
djjimmy66 написа:
Истината е в циркулацията на въздуха вътре в сандъка. Преди две години имах същия проблем - нова спалня, стая след ремонт...след половин година, от април до октомври, намерих коженото си яке и всичко друго в сандъка в мухъл. И падна едно хвърляне...После в яда си грабнах дрелката и пробих доста отвори отстрани и откъм таблата и мога да кажа, че има ефект. Вече няма мухлясване, а миризмата още се усеща леко, не съм пробвал да я отстранявам с препарати. Продължавам да съхранявам зимни дрехи там, но за по-сигурно използвам ония големи торби за дрехи, дето се вакуумират с прахосмукачка и нямам проблеми!
Спалнята върху пода ли ляга или е на крачета
djjimmy66 - специалист
Няма крачета, дъното от фазер лежи на ламината
torbalan - Дървен философ
Намери 4 гредички 5х5 см. и подложи на равни разстояния под спалнята. Хем фазера няма да пропада, хем ще я отлепиш от земята.
  • 1
  • 2

Тема "Мухъл под спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: