• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, изби мухъл под спалнята. Ситуацията е следната. Живея на първия етаж. На пода има 4см фибран, на тавана има окачен таван от гипскартон с вата.Под стаята има офис (необитаем). Стената, на която е опряна спалнята е вътрешна (съседен необитаем апартамент). Спалнята е с ракла отдолу с дъно, лежи директно върху естествен паркет. Миналата година дъното на спалнята и стената зад таблата мухлясаха. Изчистихме мухъла, дръпнахме спалнята на около 10см от стената, а на пода сложихме килим. В същото време собственика на офиса отдолу сложи на тавана 5см фибран. Уж всичко беше наред, но онзи ден вдигам матрака и гледам дъното пак започнало да мухлясва. Но този път по стената отзад няма. Махнах дъното и направо разкарах цялата спалня, тъй като имам съмнения, че вече не може да се изчисти от толкова мухлясване. Килима под спалнята не беше видимо мухлясал, но мирише на мухъл. Не знам как да подходя от тук нататък. Поръчах си нова спалня и не искам да имам проблеми и с нея. :( Дали е възможно под паркета да има мухъл.
krasi92 - майстор
Зад спалнята не мухлясва защото има въздух.Ако повдигнете спалнята на крачета и махнете дъното и там няма да има мухъл.
torbalan - Дървен философ
Отопление и проветрение. Това е лекарството, което трайно премахва мухъла...
torbalan написа:
Отопление и проветрение. Това е лекарството, което трайно премахва мухъла...
Стаята се отоплява постоянно с климатик и се проветрява често.
torbalan - Дървен философ
maria.kirova написа:
....
За да има мухъл - трябва влага. Явно там, където е мухъла не е достатъчно топло и има влага.
EDI - майстор
Трябва да осигуриш движение на въздуха отдолу, както казаха по-горе.Явно пода все още е студен, по-студен е и обема въздух, затворен под матрака.Като начало може да пробвате с няколко вентилационни отвора в тялото на спалнята, могат и розетки да се сложат.
[quote= ми спалня "EDI"]Трябва да осигуриш движение на въздуха отдолу, както казаха по-горе.Явно пода все още е студен, по-студен е и обема въздух, затворен под матрака.Като начало може да пробвате с няколко вентилационни отвора в тялото на спалнята, могат и розетки да се сложат.[/quote]
Новата спалня е на крачета и има отстояние 2-3 пръста от земята. Обмислям и на самото дъно на спалнята да направя някакви отвори, за да влиза въздух. Чудя се килима да го запазя ли или ще е по-добре без него?
torbalan написа:
maria.kirova написа:
....
За да има мухъл - трябва влага. Явно там, където е мухъла не е достатъчно топло и има влага.
Явно да. А влага тук има навсякъде. Живея във Варна на 300 м от плажа...
nikolov333 - майстор
Ами на 300м от плажа, винаги ще има влага във въздуха. Може би е най-добре за помислите за влагоабсорбатор или да заемете от някой познат, който има, за да видите колко влага ще събере, преди да решите дали да си купите собствен.. Ако имате климатик пробвайте с функцията му за изсушаване и йонизация.. :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Мухъл под спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: