Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikolov333 - майстор
Препоръчайте ми някакви препарати за почистване на фасадата и Бонда около нея, като се има предвид, че фасадата е с външно огледално покритие и по стъклото и Бонда има частични варовикови наслоявания. Мисля да пробвам с препаратите за безконтактно миене за автобили, които ползват по автомивките на MA-FRA, но не знам дали ще действат за варовика..?
miliad - майстор
Би трябвало огледалното покритие на стъклото да е вътре в стъклопакета, а не отвън. Тоест си го третираш като нормално стъкло.
Ама знае ли човек, какво може да се сътвори.
nikolov333 - майстор
Това е проблема, понеже стъклопакета е двоен с 2*6мм стъкла и покритието му може да го надерат при почистването, а е навън понеже второто стъкло е КА..
miliad - майстор
/Рефлексно +ка/. Ясно. Без абразиви при всички случай, ама за химията не знам кво да кажа.
Ето за бонда нещо: http://docs.etem.com/cleaning-etalbond-and-enf/page/1
Не е кой знае какво, но може да ти даде насоки.
lebendi - специалист
Наскоро имахме същия проблем със стъклена окачена фасада и ни казаха да опитаме със
препарат за съдомиялна машина,но още не сме пробвали.Внимавай много с еталбонда,че малко му трябва да заприлича на нищо.
Поздрави и успех.
nikolov333 - майстор
Точно за това се ослушвам и аз, че веднъж сменях всички стъкла заради надраскан антирефлекс още при първото чистене, след монтажа, но първоначално бяха сложили 4мм и покритието им е по-тънко и слабо в сравнение с 6-те мм. Дано няма проблем.. като я изчистя задължително ще пиша за резултата и технологията..

Тема "Препарати за почистване на еталбонд и стъклена окачена фасада ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: