Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
plamen6703 - майстор
Препарата "Регент" може да го ползваш спокойно като се съобразиш с това да не пръскаш съдовете за хранене и продуктите, които ползваш. Нищо няма да ти навреди, само може да ти помогне да се отървеш за дълъг период от време от хлебарки. Родителите ми бяха пръскали с препарата и вътре в шкафовете. Живи и здрави са /благодаря на Бога/ и до момента почти три години нямат хлебарки. :partyman:
nautilus33 - майстор
Благодаря. Ще го поръчам тогава.
zz_stefanov - майстор
Откриването на източника е много важно. Не знам на кои викате "жигулки", но бяхме завъдили от тия бежовите издължените, които пъплеха навремето по военните ни кораби. Бяха завладели предишната миялна. Умираха от препарата на райд който е с един мущук и се пъха успешно зад шкафовете в кухнята, но идваха нови. Ограничавах достъпа от къде ли не и пак идваха. Накрая разбрах, че пристигат от аспиратора и се шмугват зад кухненските шкафове (на предпоследен етаж съм, на покрива има много птици). При включен аспиратор напръсках със същия препарат неколкократно в отдушника и притока секна. Вече 6 години не са се появявали.
Последна промяна от zz_stefanov на ср май 02, 2018 8:22 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
Ползвал съм това и съм доволен
https://vrediteli.bg/magazin/preparati- ... barki-ceni
Не се пръска, а се слага със спринцовката на капчици на скрити немного достъпни места (под щкаф, под хладилник, зад тоалетната чиния, под пералнята, зад диванчето и т.н.).
Така може да се ползва дори и с малки деца.
Пръскането е временно - докато изветрее. На това му дават да се подновява през 30 дни.
agj - майстор
Тия гадини се морят много трудно!Преди години се. разхождаха и в къщи ,...единственото което имаше ефект ,беше някаква отрова на кубчета.Представлява пластмасово кубче с дупчици в средата на всяка стена.Поставят се на местата където са забелязани гадините.Ние ги бяхме сложили по всички ъгли на шкафовете където ги бяхме забелязали,а също така и по всички ъгли на стаите и тоалетната.Така посъветвали жената когато ги купувала.Във вашия случай ,две или три от кубчета сложете зад микровълновата.
Можело да се намерят по аптеките.И понеже не знам как се казват, е най добре като отидеш в аптеката ... казваш искам кубчета за хлебарки...!
:)
Успех !И имай търпение процеса на изчезване на гадините може да продължи дълго!
П.П.Чичко Гугъл показа това: https://apteka.framar.bg/11003644/клине ... в-хлебарки
Последна промяна от agj на ср май 02, 2018 8:59 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Отворих микровълновата но освен едно малко паяче, нищо друго нямаше. Е, и нещо като изпражнения от гадинките може би. За сега не сме установили откъде точно идват, но ги има в кухнята, и едната спалня. Утре на светло ще погледна аспиратора да видя. Иначе отвън освен наистина оттам или от тоалетната някъде, отдругаде няма откъде да влязат.
plamen6703 - майстор
Поне изчисти цвъканото от хлебарките, че е повод за отказ от гаранционно обслужване и нататък по твой план с изтреблението :)
zz_stefanov - майстор
nautilus33 написа:
Отворих микровълновата но освен едно малко паяче, нищо друго нямаше. Е, и нещо като изпражнения от гадинките може би. За сега не сме установили откъде точно идват, но ги има в кухнята, и едната спалня. Утре на светло ще погледна аспиратора да видя. Иначе отвън освен наистина оттам или от тоалетната някъде, отдругаде няма откъде да влязат.
Оказа се, че набезите на новите стават нощем.
agj - майстор
nautilus33 написа:
За сега не сме установили откъде точно идват, но ги има в кухнята, и едната спалня.
Тогава купувай кубчета КЛИНЕКС ,и ги слагай по всички ъгли, във всички стаи! https://apteka.framar.bg/11003644/клине ... в-хлебарки
preslav - майстор
Страхотна тема, дали има човек, който да не се гнуси от тези гадини?
В агро-аптеката ми предлижиха препарат, който е в някакви пластмасови клетки, хлебарката влиза, кльопа и изнася отровата с крачетата си - занася я в леговището си и всичко там измира. Не съм си правил експерименти, но ми казаха, че това нещо можеш да го сложиш и в хлебарника си, без да се отровиш - нямам хлебарки, това е фактът.
Питай в агро-аптека.

Тема "Борба с хлебарки/"жигулки"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: