Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
agj - майстор
preslav написа:
Страхотна тема, дали има човек, който да не се гнуси от тези гадини?
В агро-аптеката ми предлижиха препарат, който е в някакви пластмасови клетки
:-D Т.е.Пластмасови кубчета!Но пък чак в хлебарника да ги сложиш ,...малко прекалено ми се струва!Незнам дали това са същите кубчета за които писах ,но и други да са,са някаква отрова все пак!
И да, гнусни са гадинките,...но знаете ли че от тях се правят лекарства!
djjimmy66 - специалист
Ще си позволя един скромен съвет: препаратите, каквито и да са те, са временно решение. Трябва да се премахне "огнището", а то е на покрива на вашия блок. Хлебарките не идват отдолу, а отгоре. Там има едно такова ниско подпокривно пространство, където са аспирациите, тръбите на отдушниците, воронките, отводнителите...Там се събират много гълъби и от тях идва проблема. Направете събрание, отделете някой лев за целта, ако трябва, но си почистете перфектно от курешки и други мизерии въпросните пространства и най-важното - поставете мрежи на ония малки странични прозорчета, за да не влизат гълъби и други птици там. Капаците откъм покрива затворете плътно. Според мен това е решението.
preslav - майстор
agj написа:
:-D Т.е.Пластмасови кубчета!Но пък чак в хлебарника да ги сложиш ,...малко прекалено ми се струва!Незнам дали това са същите кубчета за които писах ,но и други да са,са някаква отрова все пак!
И да, гнусни са гадинките,...но знаете ли че от тях се правят лекарства!
Не са кубчетата на "клинес" - тях също съм ползвал и има ефект, но бързо изсъхват, после трябва да им капнеш вода иначе гадинките не ходят да го ядат. Тези са като пластмасови тунелчета, не помня точно, но май имаха ампулка вътре, която се пука, а после се отрязват двата края на тунелчето за да могат да влизат и дебелите екземпляри. Идеята е, че хлебарката не само се трови, но и занася отровата в гнездото си, където умират и малките. Ако намеря опаковката ще пиша - вече минимум година не съм виждал гадинки в къщи.
kozl - майстор
Буркан обвит с мрежа или плат и с рициново масло на дъното е капан за хлебарки. Много екологично и малко ефикасно.
Преди години в общото мазе беше пълно. В апартамента на родителите нямаше спасение. Може би над 20 флакона изпръскани с Райд, ловушки, мехлеми, купища умрели хлебарки се помитаха и пак се появяват. Завладяват пространства зад мебели, под и около уреди, че чак под первазите на настилката и в касите на вратите. Райда не можа да ги умори. Пръскал съм със препарати против колорадски бръмбар. Изчезват за известно време и после пак се появяват. Дали от този форум или от Пежо форума получих съвет за BASF препарат за хлебарки, продаваха го в агро аптеката на пазара Младост-1. На него пишеше да не се ползва при наличие на домашни животни и бебета. Един път напръсках общото мазе по под и таван, години минаха хлебарките изчезнаха. Тук таме след повече от 10 г. намирам умрели. Със същия препарат напръсках в апартамента у нашите зад и под шкафове и под уреди и первази. От тогава хлебарки не се завъждат. Препарата го спряха от производство - вреден и бавно разграждащ се и вероятно изобщо не се разгражда. Препаратите за колорадски бръмбари морят хлебарките, но трабва да се пръска няколко пъти, защото се саморазграждат и имат кратък срок на действие.
След като го спряха този ефикасен препарат, на мен не ми се е налагало и до сега да пръскам против хлебарки. Още ли държи :? Но ако се ползва препарат за колорадски бръмбар ще трябва да се пръска периодично и след масово изчезване - профилактично пръскане.
Свидетел съм как хлебарките пълзят по фасадите и навлизат в жилищата през отворен прозорец. Това се случва в малките часове на денонощието в тъмнината.
nautilus33 - майстор
Този препарат да не би да е Регент, който препоръча Пламен? И аз на него се спрях, и тия дни ще поръчам, че намерих различни по вид опаковки, и изчаквам още, за да преценя да не би да продават и някакво менте :)
agj - майстор
По аптеките едва ли продават ментета!Докато се начудиш с какво да ги изтребиш, те ще се навъдят повече!Ако бах аз, досега да си скокнал до най близката аптека и да съм си купил някаква отрова...
nautilus33 - майстор
Ами не е от аптека, тъй като е забранен за продажба :) Иначе от аптеката и други места купихме няколко различни, но досега никакъв ефект.
lyubohar - майстор
Това няма как да е вярно.Просто на мястото на умрелите идват други.
Премахнете огнището и местата през които влизат у вас!
Няма друго решение.
Само веднъж напръскахме с Регент апартамента. Вече 6 години не сме видяли нито една хлебарка. Този препарат няма равен на себе си.

Тема "Борба с хлебарки/"жигулки"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: