Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikolov333 - майстор
Ползвай от металните майки за мазилка и ги фиксирай точково през 20см. Така в последствие разтвора ще се свърже от двете страни на майката. Въпроса е каква армировка и разтвор ще ползваш за замазката..
nautilus33 - майстор
Ами армировка не смятах да ползвам. Замазката ще е 3-4см, като под нея има друга стара, но здрава замазка с дебелина 4-5см. Същата е без армировка, и никеде не е спукала. Разтворът смятам да е 3:1 пясък:цимент.
chapara - майстор
Ползвай каквото искаш и успех😎
nautilus33 - майстор
Ясно:) Само още нещо- има ли някъде формула, по която да се изчисли при дадена площ и дебелина на замазката, колко пясък и цимент ще трябва?
chapara - майстор
Ха аз го правя на око от години😁 Взимаш средната дебелина в сантиметри и я уножаваш по квадратурата. Получаваш кубиците пясък, цимента обем не прави! Поръчваш си толкова пясък и малко+. Горе домлу на три кофи пясък, една торба 25кг.цимент, но пропорцията може да се поразкрачи, това не е ваксина😁 Може да се стигне и до 5кофи😎 и замазката е ЗЕМНОВЛАЖНА!
nautilus33 - майстор
Това със земновлажната ми е малко сложно, но ще се опитам да го направя. Просто досега земновлажен бетон или замазка не съм бъркал и не съм на 100% сигурен колко точно да е влажна. Относно формулата за изчисления, ами :? като умножа дебелината на замазката(5см) по квадратурата(15кв.м.), получавам 75. ама нещо ме съмнява :) Явно нещо бъркам
chapara - майстор
0,750 от 1кубик

Толко влажна трябва да е, че кат вземеш от нея да можеш да направиш кюфте като снежна топка, нито да тече, нито да се разпада😎
nautilus33 - майстор
Големи благодарности. Взел съм 4 тона и малко отгоре. Ще стигне със сигурност. Сега ще сметна и колко торби цимент да взема като знам вече пясъка. =D>
chapara - майстор
Тоновете ще ги използваш, но спри се тук и сега! Говорим не за килограми, а за мерни едници! 4 кофи от латекс 20 кг., торба цимент 25кг. Да ти кажа, но не съм правил клип за най елементарно самоувлажняване на замазка. По лесно от това няма😎

Тема "Подова замазка - земно мокра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: