Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте. Имам фургон в който водата за миене се ползва от полиетиленов бидон, който е поставен на високо и с една тръба с кранче се пуска вода за мивката. От страни на мивката има камина с лира.
Питането ми е има ли възможност водата в бидона да се загрява от камината, като бидона е по-високо от лирата с около 1м ?
lov - майстор
Има като си направиш и серпентина на печката и на бидона. С много условности че не трябва вече да им даваш зор да не кипва. И ще ти излезне златно от колкото с бързоваря в бидоня ако имаш ток или с чайника на печката.
Последна промяна от lov на ср окт 24, 2018 5:41 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Ако монтираш циркулационна помпа, РС< терморегулатор и две серпентини е много лесно

Предполагам обаче идеята ти е цялата ти система да е проста, евтина и без ел. енергия. Всичко да е на естествена циркулация.

И това може да стане при денивелация 1м

Направи си една водна риза около комина на камината. Свържи я с тръби поне 1'' и си ти.
milen56 - специалист
Това, което дадохте като идей напълно ме устройва. За сега ще го оставя на естествената циркулация на въздуха. То и без друго на сутринта водата е затоплена поносимо. На пролет ще го мисля и правя.

Тема "Загряване на водата в бидон. Как да стане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: