Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rossenboy - специалист
Малко неуместен въпорс, ма аз да си питам - имате ли някаква представа колко върви шпакловката на кв.м. Става въпрос за частично шпакловане във вход на блок, основата е блажна боя и има поизкъртени участъци. Опитват се да ми обявяват цена от 15 лв/кв.м. и ми се вижда много.
miroton - майстор
А кои ще бутне боята.
Pooh - майстор
Ако им подготвите основата - изкъртено и почистено от боя+запълнени дупки+грунд, само за чисто шпакловане с материалите и наполовина може да свалят. :wink:
rossenboy - специалист
Не, те всичко ще правят - почистване, шпакловане, после боя.
dadko - майстор
Пробвай на един участък с тесличка и шпакличка как се сваля блажната боя от стената и тогава пак задай въпроса за цената. Според мен цената за кв. метър е редно да се разбие на:
-цена на кв. м за сваляне на блажна боя.
-цена на кв. м за шпакловка.
Може всяка от двете операции да се възложи на отделни майстори.
VLADO66 - майстор
Защо трябва да се сваля блажното?
Тани - модератор
Я направо се разберете за крайна цена, че така на квадрат, после ще берете ядове и с меренето на квадратурата! Пък и ще имат стимул да къртят и здрава боя, ако са на квадрат. Вас ви интересува какво ще платите в крайна сметка, а не колко им струва квадрата! Разберете се за някаква цена и им кажете, че ще им платите, когато след проверка с почукване, не е останало место, което да бие на кухо.
rossenboy - специалист
Общо взето такава е идеята - обща цена за всичката работа, а пък те да си го таксуват което колкото искат. Въпроса е да не ме пробват с високи цени за нещо - ако мине и да изпраскат после някаква оферта майко мила. Иначе с блажната боя е гадна работа, ако не беше блажната боя можеше и аз да се хвана да го правя.
VLADO66 - майстор
Какво и е на блажната боя-един контактен грунд и боядисваш.Може и без грунд,но латекса трябва да е качествен.
dadko - майстор
Обявили са ти такава цена, защото явно майстора си цени труда и времетото и толкова ще му струва цялата работа. Майстора гони да си докара надницата, която си е определил, пък дали ще чопли боя или ще шпаклова- все му е тая. Преценява колко квадрата може да изработи за ден и- така. Шпакловчиците са все майстори. Нямат обикновено в бригадата неквалифицирани работници тип "общак", щото не им трябват- не са зидари.
Вариант да ти излезе по- тънко е да си намериш неквалифицирани работници да свалят боята и да договаряш цена само за шпакловането. Може и бай мангау да свърши тая работа, ама не ти го препоръчвам.

Тема "Въпрос за цена на шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: