Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ky-kyy - майстор
За един преател питам.....в Германия, след 21 часа, ползват ли тоалетната? Че нали като пуснат водата, може да притеснят съседите :toimonster:
VLADO66 - майстор
Да бе, немците нямат простата и не стават в два да пикаят. То бива бива ама...
ky-kyy - майстор
Що се възмущаваш, ве. Преди малко разбрах, че не се къпят, за да не смущават съседите, та затова питам.....
lyubohar - майстор
Като чета коментарите си обяснявам защо немците са там горе,а ние в дупката и копаем надолу.
ky-kyy - майстор
Като чета, кой какви небивалици дращи, нямам никакви съмнение в мисълта на Айнщайн. Онази, за човешката глупост и Вселената..... :supz:
miroki - майстор
При тях ремонти се правят планирано от общината. Когато кажат, тогава. Всеки район е планиран за някоя дата. Сменят и прозорци на куп.
И не дават да се бута през друго време
nikolov333 - майстор
нед юни 23, 2019 5:56 pmlyubohar написа:
Като чета коментарите си обяснявам защо немците са там горе,а ние в дупката и копаем надолу.
Точно..аз за тВа чета във форума.. Коментарите са представителна извадка на местната народопсихология.. :partyman:
ky-kyy - майстор
Мисля, вече да не чета, а само да пиша..... :-D
Чираче - майстор
нед юни 23, 2019 10:48 amlyubohar написа:
На пръсти се броят коректните съкооператори у нас!
….След година-аа...протече покрива-оправяйте се,аз съм долу,докато стигне при мен ще Ви уврат дебелите глави.
Преди доста години живеех в блок на последния етаж. При всеки дъжд покрива течеше. На общо събрание на блока тия от ниските етажи отказваха да платят за ремонта, защото при тях не течало. Казах им - добре. При мен тече. Ще си направя една допълнителна стена, и водата ще отиде на долния етаж. Там ще направят същото. И така водата ще стигне най долу. И така с приказки и разумни убеждения всички се съгласиха за ремонта на покрива. После се махнах от там, но поне знам, че съм направил едно добро на всички живущи.
bikerider_ - специалист
Така, понеже знаен и незнаен спецЕалист и злобар и откровен чекиджия се изказа по темата, да ми обяснява колко съм прост, типично за български форум, да обясня, че смяната на щранговете се случи днес. За един ден поне от 15ти до 6-ти етаж се смениха. Щранговете са видимо здрави, поне 3мм дебели, да отвътре имат налепи, но по думите на майстора, който ги разрязва, тръбите са си в доста добро състояние. Както предполагах, подозренията ми ще се потвърдят - че проблемни са не щранговете, а отклоненията на мивките и канала. Нищо чудно бабесата от 6-тия етаж след малко като пуснем водата, да изреве отново на умряло, че и тече, щото текат не самите щрангове, а отклоненията от тях.
Колената на отклоненията гърмят масово и самите отклонения, защото са по половин цол и са по-тънки. Както и отклоненията на канала, защото са пластмасови боклуци на 30 години.
Сега който не си смени отклоненията, ще почнат да му гърмят те едно по едно. Най-вече топлите, както вече гърмя при мен. И ще разбива втори път, аварийно.
Така че смяна на щрангове, без отклонения и то засдължителна и за целия блок е безсмислена! Щото утре като гръмне на Иван, Иван е в чужбина и не си е сменил токлонението, кел файда, че щранговете, дего бяха здрави са сменени...
Отделно ние тук понеже сме бананова република, сменяме метални тръби с пластмасови. Топлите имали 25г. гаранция от завода... Ми те стоманените вече изкараха 30 без гаранция, а можеха и още... Светът отрича пластмасата, ние си я слагаме тепърва сега в домовете... да пием фини пластмасови частици, течащи от чешмата.
Викнах и плочкаджия, за оферта да кърпи след евентуална смяна и на отклоненията. И той потвърди, че навсякъде и в Италия и в Испания хората си слагат медни тръби. Освен това общо взето ме посъветва да не сменям отклоненията сега, при вида на банята, която е в отлично състояние. Каза ми да не я кърпя, а да я разбия цялата, когато му дойде времето. И съм склонен да се съглася с него, защото имам да правя по-спешно баня на друго място. Тази няма смисъл да се кърпи сега, защото състоянието е добро, плочките, които имам в резерв няма да са достатъчни за кърпене, разбие ли се всичко.
И понеже сега ще ме нападнат знаен и незнаен уБавец без работа, да кажа, че преди 10г. и на мен в банята ми течеше, нищо че съм на последен етаж, не се знаеше от къде, падна ми целия таван и на никой от тия под мене, дето сега реват от тръби не им дремеше тогава, щото ми течеше само на мен и се наводнявах само аз, аз намерих майстор, аз закърпих улука, който не е само мой. НО нали, някои вече се изсраха върху мен колко лош съкооператор съм бил...Сигурно щото винаги съм живял в къща и съм се оправял сам... не съм чакал бай x*й да ми санира панелката безпУатно, за сметка на всички останали в държавата...
Кагато покривът течеше и в моят таван също течеше, на тия под мен и с мазета не им пукаше. И пари за покрива се събираха 3 години. Ама аз сега не съм им показал среден пръст, когато на тях им тече по апартаментите нали?! Дадох им пари веднага и достъп им осигурих...
И естествено, щрангове се смениха само на 1 от 3 апартамента на етаж, щото бай x*й е свикнал да не дава пари... нищо че по стълбищата боята се люпи на юфка, от течове ... и ще продължи да е така, щото текат не щранговете а бай уй, пардон баба пу*ка от 6-ия ет. не пожела да организираме цялостна подмяна на отклоненията заедно с щранговете. Е всеки ще се правя както може, когато може, важното е, че баба пу*ка от 6-тия етаж ще миряса... или не... поне докато некое несменено отклонение над нея не текне...

Тема "Смяна на тръби в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: