Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
emsy - специалист
съб юли 27, 2019 10:42 pmplamen6703 написа:

Майтапа настрани, но не знаеш как да пръскаш срещу бълхи :)
Акъла те лъже, ако мислиш, че бълхите са само в общата маза, бълхите са във всички мази ...
Успех! :partyman:
Благодаря за насоките :)
Но това не съм го споменал, но съм го направил,
Пръскам и коридорите и де що имам достъп, до мазетата.
Но, не е проблема в пренасянето на гадините от други мазета.
Тъй като например в нашето , няма. ( или не се забелязват )
Казах за общото мазе щото там е гнездото .

А ако напръскам наистина с нафта, дали ще ги умори :)
Или с Напалм !

Благодаря на всички за предложенията, ще пробвам с тези препарати .
Hursa - майстор
И аз да напиша нещо :) . С напръскването евентуално ще избиете бълхите, които чакат в засада :) . Но не и тези, които са по плъховете, мишките и евентуално котките. Затова трябва да изолирате мазата от котките и да изтровите плъхове и мишки. Трябва да пръскате няколко пъти подред с някой от препаратите (на тях трябва да си пише) - защото с пръскането може да не унищожите какавидите им (те се унищожават много по трудно) и от тях ще се излюпят нови (т. е. отровата трябва да е доста трайна във времето).
miroki - майстор
Пръска се всяка неделя, докато изчезнат.
Циментирайте и дупки, ако има изровено от плъхове.
Пръскането трябва да е с наполовина разреден препарат от написаното.
Пръскането трябва да е такова, че да мокри. Ако трябва по някое време намокрете само с вода. Давят се лесно.
Ако пак не измрат, ползвайте аерозоли, но трябва да е плътно затворено. Примерно на Брос има приличен аерозол.
Борбата е трудна и скъпа.
Lutchezar - майстор
Теоретичната постановка предполага че яйцата на бълхите умират над 65 градуса. Което ме кара да мисля че с нещо от типа на духалката за плевели която беше скоро в Лидъл би могло да се постигне нещо.
Един приятел с горелка си минаваше бетонния двор, оттам ми е аналогията.
plamen6703 - майстор
нед юли 28, 2019 1:57 pmemsy написа:
съб юли 27, 2019 10:42 pmplamen6703 написа:

Майтапа настрани, но не знаеш как да пръскаш срещу бълхи :)
Акъла те лъже, ако мислиш, че бълхите са само в общата маза, бълхите са във всички мази ...
Успех! :partyman:
Благодаря за насоките :)
Но това не съм го споменал, но съм го направил,
Пръскам и коридорите и де що имам достъп, до мазетата.
Но, не е проблема в пренасянето на гадините от други мазета.
Тъй като например в нашето , няма. ( или не се забелязват )
Казах за общото мазе щото там е гнездото .

А ако напръскам наистина с нафта, дали ще ги умори :)
Или с Напалм !

Благодаря на всички за предложенията, ще пробвам с тези препарати .
Това тук е трепач https://www.olx.bg/ad/regent-protiv-hle ... 69BhU.html Преди години се продаваше и в БГ, но като станахме "европейци" и забраниха продажбата.
Успех! :partyman:
Гост - специалист
Това, бълхата е гад, с която оои ние се борихме безуспешно, докато не намерихме накрая препарата, с който се отървахме...
Пръскахме с всякакви препарати, съдържащи ципермертрин - никакъв ефект. Викнахме специализирана фирма, решихме, че е нужна професионална намеса. Те пръскаха с фендона- нулев ефект. Само си дадохме парите.
Накрая уморих гадта с БИОКИЛ.
Успех ви желая!
kr1100 - майстор
Неостомосан 1 ампула - 1 лв
emsy - специалист
пон юли 29, 2019 8:47 pmkr1100 написа:
Неостомосан 1 ампула - 1 лв
Днес минах през местната зооаптека, и човека ми извади от едно шкафче шишенце напълнено с нещо, без етикет. Каза това ще свърши работа.
Като го питах каза че е Неостомозан за 5 литра ( 4 лв)
Каза : имам и фендон-и и други, но са слаба работа :)
Та ще пробвам с него за сега .

Плъхове почти може да се каже че няма, не съм засичал следи от година.
Отровата таки си и стой непокътната, а преди я взимаха за аператив :)
Котката дето живееше се изсели, и затова гадинките са много гладни.
Lutchezar - майстор
Ампулите са по 4 мл, една ампула в 1 литър.
При по-малка концентрация след 2-3 дена беше същото. И се намокря целия под, без изключение. Ако има нещо затрупано се вдига, размества и се мокри. Принципът на действие е че мрат като минат през него, иска се близък контакт.
ESPACE - майстор
пон юли 29, 2019 2:07 pmplamen6703 написа:
Това тук е трепач https://www.olx.bg/ad/regent-protiv-hle ... 69BhU.html Преди години се продаваше и в БГ, но като станахме "европейци" и забраниха продажбата.
Успех! :partyman:
И аз така си мислех и накарах кума ми да си го купи, когато го нападнаха бълхи в мазето. Сам си е виновен че влизат 4-5 котки там де. Е, никакъв ефект от Регента. Изчака и 2-3 дни след пръскането - НЯМА ефект. После взема от земеделци разни миризливи гадости и май се отърва. Аз бих пробвал с Айкън, преди години само той изби едни досадни папатаци от които не можеше да се спи.

Тема "За Упорити бълхи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: