Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,предварително се извинявам за въпроса който на някого може да се стори смешен,но съм начинаещ :)

Вкъщи ме чака направата на изолация + гипскартони на таваните.
Въпроса ми е свързан с направата на скарата за която ще хващам картоните,добра ли е идеята да не бутам сегашната мазилка на тавана,а просто да хващам новата конструкция за гредореда и горе долу някой има ли идея през колко са гредите или на всяко жилище е различно? :?
Благодаря предварително
шоп - майстор
съб сеп 07, 2019 4:41 pmlucatoni написа:
добра ли е идеята да не бутам сегашната мазилка на тавана,а просто да хващам новата конструкция за гредореда и горе долу някой има ли идея през колко са гредите или на всяко жилище е различно? :?
Аз не бих си причинил труда, мизерията и разхода да махам мазилка.

На въпроса колко см междуцентрово или светло е гредореда, при всяка постройка, тип строителство и година строеж е различно. Обикновенно между 40 и 60 см.

Ако нямаш визуален достъп отгоре, може с "пилотни сондажи" да определиш къде минават гредите.
Демек с едно 4-6-8 мм дълго свредло дупчиш през 5 см. Много бързо ще схванеш логиката през колко см и къде минават гредите.

И накрая: направи си двойна скара с носещи и работни профили, а към стените аз лично не бих фиксирал за да не пука. Най-много акрилен силикон или стиропорени первази.
Успехи!
нед сеп 08, 2019 9:21 pmшоп написа:
съб сеп 07, 2019 4:41 pmlucatoni написа:
добра ли е идеята да не бутам сегашната мазилка на тавана,а просто да хващам новата конструкция за гредореда и горе долу някой има ли идея през колко са гредите или на всяко жилище е различно? :?
Аз не бих си причинил труда, мизерията и разхода да махам мазилка.

На въпроса колко см междуцентрово или светло е гредореда, при всяка постройка, тип строителство и година строеж е различно. Обикновенно между 40 и 60 см.

Ако нямаш визуален достъп отгоре, може с "пилотни сондажи" да определиш къде минават гредите.
Демек с едно 4-6-8 мм дълго свредло дупчиш през 5 см. Много бързо ще схванеш логиката през колко см и къде минават гредите.

И накрая: направи си двойна скара с носещи и работни профили, а към стените аз лично не бих фиксирал за да не пука. Най-много акрилен силикон или стиропорени первази.
Успехи!

мерси :)

Тема "конструкция за окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: