• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
yanko78 - специалист
Имам гранитен плот и искам да пробия дупки за дозатори в него. Около 3 см е радиуса. Въпроса ми е с какво е най подходящо и на какви убороти.
vitorio83 - специалист
пет дек 06, 2019 10:11 amyanko78 написа:
Имам гранитен плот и искам да пробия дупки за дозатори в него. Около 3 см е радиуса. Въпроса ми е с какво е най подходящо и на какви убороти.
Има боркорони за целта, но не знам дали ще ти хареса цената.
kozl - майстор
Има и по-евтини като за една дупка към 20-30 лв. По-евтините са с накрайник за бормашина. Ползваш съд с вода и често охлаждаш короната. Като я прегрееш много бързо остава без абразив и нищо не сваля от камъка.
А и доста камъни наричат гранити, а са с доста различна твърдост. Според мен не всичко набедено за гранит е гранит.
Последна промяна от kozl на пет дек 06, 2019 2:51 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Радиус 3 см или диаметър 3 см ?
kozl - майстор
shotik обороти или Убороти :wink:
yanko78 - специалист
пет дек 06, 2019 2:49 pmshotik написа:
Радиус 3 см или диаметър 3 см ?
Диаметърът, моя неточност (смятам се подразбира, че е диаметър) Да не цитирам и колегата О/Убороти. Смятам, че не сме на изпит по БЕЛ и геометрия. Винаги съм се чудил, как им се занимава на хората, да следят за правописни грешки и да се правят на остроумни. Аз лично, ако имам възможност - помагам, не следя за запетайки в питания по форумите.
В случая не искам да обидя никой, уместен е въпроса за радиус и диаметър, ама ироничният въпрос с О и У ме издразни.
shotik - майстор
пет дек 06, 2019 2:52 pmkozl написа:
shotik обороти или Убороти :wink:
Писал съм само за радиус и диаметър ,обороти или Убороти не съм писал !
shotik - майстор
пет дек 06, 2019 4:21 pmradius написа:
kozl иронизираше
Но защо с моя ник ?

Като извадка от някакъв текст /контекст/ и някой ще си помисли ,че и това не знам.
Руди - майстор
пет дек 06, 2019 4:31 pmshotik написа:
Но защо с моя ник ?
Помислих, че си отговорник за правописа,
затова въпросът е отправен към теб.
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване на дупка в гранит, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: