• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
shotik - майстор
пет дек 06, 2019 4:46 pmРуди написа:
пет дек 06, 2019 4:31 pmshotik написа:
Но защо с моя ник ?
Помислих, че си отговорник за правописа,
затова въпросът е отправен към теб.
А сега, още един иска да ми вмени някакви правомощия !
До сега не съм правил тук във форума забележки !
По-скоро бих написал съобщение до написалият , но не и да го излагам !

Тъй като темата се разводни, нека модератор да изтрие неподходящите отговори !!!
kozl - майстор
пет дек 06, 2019 4:31 pmshotik написа:
пет дек 06, 2019 4:21 pmradius написа:
kozl иронизираше
Но защо с моя ник ?

Като извадка от някакъв текст /контекст/ и някой ще си помисли ,че и това не знам.
Shotik ся може и я да съм в грешка ма си мислех, че и тва знаеш и другото също, ма иронично загатнах - стаат грешки. Човешко е да се греши.
jekasus - майстор
Сега видях темата, и вероятно съм закъснял със отговор :-D
Това е правилен начин за диамантени боркорони.
kozl написа:
Ползваш съд с вода и често охлаждаш короната. Като я прегрееш много бързо остава без абразив и нищо не сваля от камъка.
Това е не правилен отговор за 30мм боркорона-
kozl написа:
към 20-30 лв.
:-D
Технически камък, който е по-гаден от гранита, но боркорона от 10лв/има поне 100 отвора в гранитогреса/ още има живот за работа/смятам да мина 200 отвора/.
http://www.ems.bg/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0 ... %b8%d0%b5/

Прикачен файл

IMG_20191122_120958.jpg
IMG_20191122_120958.jpg (28.29 KиБ) Видяна 2767 пъти

Прикачен файл

IMG_20191122_121012.jpg
IMG_20191122_121012.jpg (33.19 KиБ) Видяна 2767 пъти
kozl - майстор
чет дек 12, 2019 9:46 pmjekasus написа:

Това е не правилен отговор за 30мм боркорона-
kozl написа:
към 20-30 лв.
:-D
Технически камък, който е по-гаден от гранита, но боркорона от 10лв/има поне 100 отвора в гранитогреса/ още има живот за работа/смятам да мина 200 отвора/.
http://www.ems.bg/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0 ... %b8%d0%b5/
Да Жека.
Оно зависи и от магазина. Аз понеже се мотам най-често в Баухаус и купих от там, па те даже надигнали цените :shock:
А Райдер има в Строймркет, който е близо то Баухаус, ама немаше кой да ми "отвори очите".
yanko78 - специалист
Викнах фирма, ожулиха ме 50 лв за 2 дупки и вече приключи дилемата.
yanko78 - специалист
И крайният резултат
Изображение
kozl - майстор
Плот с гръб. С монтаж ли е? Предполагам, че когато е монтиран не си имал идея за дозатори или пък не си ги имал налични :?
Предстои ми монтаж на кухненски плот - технически камък от специализирана фирма. Те всичко правят, но поискаха и уредите (корито мивка, котлони, смесител, дозатори) да са налични при снемането на шаблон и размери.
Предполагам, че впоследствие си решил за дозаторите.
Когато правих първата кухня с гранит, сам си правих шаблон. С шаблона в работилницата. Там ми обясниха кое могат да пробият и оформят и кое не могат. Аз си го транспортирах плота, аз си го монтирах. Наложи се да доработвам отвора за коритото на мивката и да разширявам отвора за смесителя да минат и двете шпилки. Така беше преди 20-ина години. Сега чертая те го правят. За мен остава удоволствието да си подвържа уредите към инсталациите.
yanko78 - специалист
пон дек 16, 2019 7:51 amkozl написа:
Плот с гръб. С монтаж ли е?
С монтаж беше, но на майстора му беше прецакан инструмента и неможа да ги пробие. Няколко пъти след това му звънях, ама стана, глас в пуснинята, та се наложи да търся други.
KingLin - майстор
yanko78 написа:
...
Я кажи след употреба как се държи тоя гранит? Че си харесах едно плотче 1500/650 за банята пък с моя мързел и моята жена от Добрич ми се ще да е нещо дето изисква по-малко поддръжка във времето.
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване на дупка в гранит, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: