• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Искам да закупя мини банциг за непрофесионална работа. Ще изрязвам дърво и евентуално тънка пластмаса. Дърво ще е с дебелина до 5-6 см най-много. В момента режа със заге, но с него е голяма мъка при по-малките детайли.
Спрял съм се на следните два модела:
Raider RD-BSW18
http://www.onlinemashini.bg/bancig-raid ... 90mm-/9598
Einhell TH-SB 200
http://www.onlinemashini.bg/bancig-einh ... min-/15689

И двата ми изглеждат доста сходни, но не знам кой да избера. Ще се радвам да споделите мнението си.
EDI - майстор
Еднакви са, от един завод излизат.Колко пари си заделил.Има по-добро предложения за малко повече пари.Ако това ти е бюджета, който си избереш от двата.
Макса беше 250 лева, но ще успея и 300 да отделя. Какви са другите предложения за повече пари?
EDI - майстор
Scheppach имат същия банциг, но с малко по-добро качество за 280 лева.Другия е Scheppach BASA 1 за около 320-350 лева.В общи линии в този ценови клас това се намира.
wanderer - специалист
  • навярно ще останеш разочарован от този клас машини, защото ще ти се прииска да го понатовариш понякога повече, а с това 300 ватово моторче няма как. също 5-6 сантиметра дърво ми се вижда доста оптимистично. не вярвай на всичко което показват по клиповете. препоръчвам ти диаметъра на колелата да бъдат минимум 300 мм и повече. ще можеш да качваш и малко по дебели ленти, и като цяло машината ще е много по устойчива. ако все пак бюджета е непоправимо определящ бих избрал scheppach - а от последния линк.
  • p.s. - ако сега купувам банциг (за тези пари които съм дал за нов преди години) задължително ще търся някой едно времешен, чугунен, втора употреба, в пъти по стабилна и доказана машина. поне се намират още, за разлика от циркулярите :-D
EDI - майстор
Така си е с тези дребосъчета.Малка мощност и трудни настройки.Аз от бая време мисля за банцигче, но все не мога да избера.Нямам пари за това, което искам, а за това, за което имам, не го искам. :lol:
wanderer - специалист
аз доста си поиграх с моя (енхел) докато го накарам да работи прилично, но от вибрациите не мога да се оттърва. може би пребалансиртане ще помогне донякъде, ама за сега съм му свикнал така. към автора на темата - имай предвид че доста капризно се справят с пласмасите тези банцизи, особено ако пластиката има склонност към разтапяне. потича в отвора в плота през които минава лентата, и като изстине пречи на движението на обработвания детайл ама зависи все пак от материала. например - прилично режа полипропилен и полиетилен, но с полиамид никога не съм имал успехи.
wanderer - специалист
още някои неща се подосетих. проучи как стои въпроса с консумативите - ремък и ленти например. при мен се получи така че на 4-5 часа работа започна да си премачква ремъка, (пистов, от някакъв лайнян силикон) 24 лв. нов, не - мерси! нови шайби и ремък от 2 лв и го забравих. но никой не е длъжен, нито пък има възможност да си тунигова машините. не искам да те отказвам, по скоро да си наясно каква реалност те очаква. лентите - проучи с какви ширини и дебелини работи избраната от теб машина, и дали могат да ти ги правят по поръчка на нашия пазар. в сайта или по добре по телефона на технолес например. за " маркова" лента енхел ми искаха точно два пъти по висока цена от сандвик от технолес. повечето производители се опитват да правят и консумативи за машините си, като в огромния си прочент са абсолютна шитня. ако се присетя още нещо ще добавя :)
EDI - майстор
За BASA1 Ташев има части и ленти няколко ширини и брой зъби, ама идват по 30-40 лева, не са евтини.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на Банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: