• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kolev_k - специалист
Значи когато е в положение което позволява ключа да влезе и излезе,езика гледа нагоре.Когато е монтиран на бравата,в заключено или отключено положение(не помня как беше)не позволява да се извади ключа.Има ли начин да се разглоби и оправи.Отдолу набивките на пружинките са бронзови.Благодаря,и весели празници!
Lutchezar - майстор
Проблемът може да не е в патрона а най-вероятно в монтажа. Може да е неподходящ, обърнат наопаки, а може и да е превъртял. Сваля се елементарно, провери го без да е затегнат като размениш външна и вътрешна страна.
kozl - майстор
Не знам какъв ти е патрона и що не го смениш, а искаш да го ремонтираш, но в наша сграда понеже всите дърпаме вратата за ключа патроните не траят много и често ги сменям, като плащам пренареждане + нов патрон. Понеже събрах доста патрони ми предложиха в ключарското ателие да отремонтират от повредените на стойността на пренареждане. Е оказа се, че отремонтираните издържат по-малко и спестените пари от нов патрон не се рентират финансово.
Е има и патрони по над 100 лв :?
kolev_k - специалист
Оправи се.Само дето не разбрах как.Ръчках с двата ключа едновременно и стана някак си.
shotik - майстор
С бормашина и свредло се разпробиват тапичките, при което и някои пружинки се повреждат и ако нямаш други , ремонтът е без никакъв смисъл.

По- добре го смени, за да не остане някой, някъде заключен.
lyubohar - майстор
Тези тапички не ги пипай.
Има едни зегерки от двете страни на езика на патрона.
Те се вадят и секрета излиза.
Нещо е превъртяло.
Безмислено загубено време ще е.
Иска си специализирани инструменти и резервна част ако нещо е счупено.
Сглобяването после е мнооого тегаво,особено без подходящите инструменти.
Ползата ще е от месинга за вторични.
Преди 2-3 г. прерових мазето и изрових 10 кила стари смесители,патрони и ключове.
Бях приятно изненадан от цената на вторичните.
Lutchezar - майстор
пет дек 27, 2019 8:49 amshotik написа:
....
По- добре го смени, за да не остане някой, някъде заключен.
+1

Един път започнал ли е да прави проблеми, скоро пак ще повтори.

Дължи се на износване и то в зоната между двата ключа.
Ако е входов и цената на новите ключове е многократно над цената на нов патрон се дава за ремонт, в противен случай препоръчвам нов патрон.
kozl - майстор
пет дек 27, 2019 8:53 amlyubohar написа:
Ползата ще е от месинга за вторични.
Преди 2-3 г. прерових мазето и изрових 10 кила стари смесители,патрони и ключове.
Бях приятно изненадан от цената на вторичните.
А аз неприятно изненадан от некви халуминиеви патрони :shock:
lyubohar - майстор
Е,моите боклуци са събирани от 30г.,когато нямаше халуминиеви патрони и китайски ламаринени смесители. :)
преди 15 дена купих за 22лв.патрон и го занесох в Испания да го сложа на входната врата на дъщеря ми,че и откраднаха чантата.Беше си месингов с прилично качество.По DIN.
Даже взех още един универсален за всеки случай.Той май беше китайче.Но уговорката беше да го върна и така направих.
За 22лв. не систруват усилията за ремонт.
kolev_k - специалист
Хора,нали споменах по горе че се оправи.Като ръгна 1-я ключ и завъртя на половина,ръгам и 2-я и докарвам положение в което се въртят 2-те половини с 2-та ключа едновременно.Като извадя единия другия остава наобратно съответно и езика.
  • 1
  • 2

Тема "Странен патрон за брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: