Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rossenboy - специалист
Здравейте майстори и ентусиасти. След немалко мъки успяхме да сменим входната врата на входа - за сега всички (почти) са доволни. Но новата врата контрастира неприятно с напуканите и изронени стълби.
Ясно е че най-добре е да се изкърти до здраво и да се отлее на ново но това не стои като вариант. Едната опция е да се залепят плочки с вграждане на някаква мрежа за структурна здравина, но проблема е, че вратата се отваря навън и трябва да се реже поради вдигане на нивото. Вариантът който най ми допада е обработка с хубав грунд (и тук ако имате предложения ще съм благодарен), използване на стъклофибърна мрежа и някаква смес - терафлекс, теракол, тера-нещо си ( и тук се предприемат предложения и препоръки). Ясно е ,че този вариант е най-несигурен, но финансово ми изглежда най-приемлив и с най-малко сътресения.
Други варианти и предложения естествено са добре дошли, особено ако са придружени с конкретни предложения за производители и продукти.

Прикачен файл

врата.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 22, 2020 12:02 pmrossenboy написа:
... Вариантът който най ми допада е обработка с хубав грунд (и тук ако имате предложения ще съм благодарен), използване на стъклофибърна мрежа и някаква смес - терафлекс, теракол, тера-нещо си ( и тук се предприемат предложения и препоръки). ...
Тера-нещо си не е крайно покритие за под.
С цимент пак вдига нивото.
Не разбирам защо с лека ръка отхвърляте леенето. Кърти се замазката, кофражира се и се лее нова. За два-три дена работа. И е сигурно и е най-евтино (ако има значение). Инак си го оставяте така и за нула време свиквате с вида, ако това ви е баш проблема :-)
lyubohar - майстор
Ами нещо сте объркали последователноста.
Трябваше да почнете със стълбището,или да предвидите едно повдигане на вратата.
Сега Ви остава само варианта изкъртване и ремонт на стълбището.
Точно срещу нас правиха тази операция и като гледам от разстояние майстора си е свършил добре работата.
Понеже сте от София това е стълбището на ул.Гео Милев 29 вх.Б.Тяхното беше много по зле от вашето.
Не е време да се срещам с комшиите и ако искате може сами да си направите контакт за майстора.
Снимка от тротоара:

Прикачен файл

20200322_142454 (1).jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А! Направете площадката 2см по-ниска от вратата, че като заледи няма да може да се отвори

Тема "Ремонт на входни стълби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: