Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
burkov - специалист
Заглавието е малко общо, но да питам.

Имам да отметна 1-2 кубика дъски от стария покрив. Гредите ги оправих вече.
Гледам да ги скъся с резачката до метровки и после ги редя.
Лошото е че имат много пирони и оня ден булката стъпи на един пък и пръста за малко спаси.

Можете ли да препоръчате ръкавици и обувки, пък що не и очила, за да се пазим.
Сега за мен ползвам едни кожени ей такива ръкавици, но не съм сигурен че са най-подходящите.
https://mr-bricolage.bg/rkavitsi-ot-lit ... a/p/887665
Тя беше с гумени.

Благодаря предварително на отзовалите се.
miliad - майстор
Ъ! Срещу пирони ти трябват работни обувки с пластини в подметката и/или бомбе. Избор- ГОЛЯМ. Според бюджета от 30 до 300лв
Ръкавици за това, мисля най-обикновенни кожени строителни. Твоите са некъв лукс.
Иначе има и защитни срещу порезни наранявания ма почват от 50лв.
За 2 кубика дъски! :?
Росен87 - специалист
Отиваш в някой магазин за работно облекло обясняваш какво ти трябва те ти предлагат и си избираш по цена или по нещо друго.
kr1100 - майстор
Поръчваш си от Алито ръкавици против срязване от Cr Ni мрежа, ама чяакаш.
schuldiner - майстор
За дъски с гвоздеи - "ръкавици топлоустойчиви" от същия сайт за 19,90.
По правило дъската/гредата не трябва да слиза от покрива преди да й се махнат гвоздеите. После препоръчвам да ги режеш с циркуляр, малко по-безорасно е в сравнение с верижния, ако има пропуснат гвоздей.
Никак не е добре обувки с метални бомбета за покрив - ще ти се смачкат пръстите от стоенето под наклон. За земята може, колкото по-скъпи, по-добре.
burkov - специалист
Благодаря a препоръките.
Дъските вече се долу и се работи на земята. сложил съм два пъна за да ги вдигна от земята, че нямам магаре.
Иначе за циркуляра и на мен ми се искаше, но нямам за сега и ще е с триона

Аз повечето пирони хич не си играя да ги вадя, само ги причуквам, че всичко така или иначе ще свърши в камината. Но като ги подмятам напред назад и все пак може да се закача някъде, та за това ми беше въпроса за ръкавиците.

Тема "Лични предпазни средства" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: