• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 21, 2020 10:33 amgibson58 написа:
Няма ли да се напука снадката,че все пак повтарям ,че са от обикновенните стиропорени первази,като тези от снимките на колежката.
Къде си виждал напукана снадка, че все това ти е проблем?
Всъщност, колко голяма фуга успя да направиш? Снимай и покажи
chapara - майстор
Фугата се пълни с матеряла за лепене, китосва се със
Изображение
шкури се много нежно с шкурка 220. Китосва се горната и долната фуга също. Ако матеряла потъва се китосва няколко пъти.
nelina_london - специалист
Пълнителя,който предложих е специално за стиропопени корнизи.Използва се и за лепене,но понеже наш познат е дистрибутор на корнизите ни посъветва за ползваме течен пирон за лепенето,защото е в пъти по-евтин.Със същия adefix запълване и фугата отгоре и отдолу на корниза.Не си личи,защото е прозрачно.

http://shop.interior4e.eu/product/71/le ... ix-p5.html
krasi92 - майстор
Нещо сте се объркале с евтиното. За 10 лева лепило лепим 20 квадрата таван с первазите а вие с това от 5.70 ще залепите ли повече от 10 квадрата. Със същото лепило се скрива и дефека в ъгъла ако не съумеете да напаснете стиропорите.
nelina_london - специалист
Не сме се объркали,вие не сте ме разбрали.Използвахме лепило от 1,50лв за лепене,а това използвахме само за фугите.Споменах,че става и за лепене,но сме използвали по-евтино.
gibson58 - специалист
А кое е това лепило от 1,50лв. ?Че на мен ми дадоха монтажно за первази в туба като силикон на 5,50.
kozl - майстор
Аз снадките и повредите на стиропорените ррофили ги запълних с паста за корекции закупена от Лидъл в туба като за голяма паста за зъби. Шпакловката е много лека и маже да се шлайфа, но понежеплесно се работи с нея да шлайфане не съм стигал.
Подобни шпакловки съм купувал от Практикер, Баухаус и там дето продават бои Вивехром от същата марка. Цената е > 15 лв. за към 1/2 литър.
Такава шпакловка ползвам за корекция в-у пресен латекс. И е много подходяща за бял цвят, защото е снежно бяла.
И най-практичното е, че може да се нанася супер тънко (зануляване), както и до 2-3 см запълнение.
nelina_london - специалист
Лепилото е celsil ,предполагам цената е била такава,защото сме купили цял кашон +отстъпката.
kolev_k - специалист
Аз ползвах акрилен силикон.Нанасяш смело и обираш излишното с пръст.Не личи
  • 1
  • 2

Тема "Запълване на фуги на стиропорени первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: