• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
svetlik - напреднал
Здравейте, имам много голямпроблем с многоножка, според мен и търсене в нета се казва диплопод. Тъмнокафява и твърда като с броня, трудно се смачква и е бавно подвижна. Излиза от мазето където има стари дървени рафтове и от тавана където я виждам на всяка 4-5 керемида. С какво мога да ги унищожа?
Прикачен файл:
IMG_20200828_222809.jpg
nork - специалист
Много "Райд" , лопата и ножче :weedman: :supz:
Не се шегувам, тая гад не мре току така докато не й отрежеш тиквата. Преди няколко години имаше такава напаст в блока. :rolleyes:
LazarGanev - "Велик майстор"
Дядо ми му викаше на това Сватек, не съм го виждал от детството си
svetlik - напреднал
Най-странното е, че в къщата няма дори хлебарки или стножки. Само тези гадости изпълзяват от време на време и е ужасно гадно. Както пише за диплоподите, те се хранят с органични отпадъци, мъртва дървесина и окапали листа. (то и затова като чистих улуците от задръстени листа беше пълно с тия червеи).
От местните фирми за дезинсекция само повдигат рамене и не знаят как се бори тая гад. Айкъна го пробвах директно - чак след час-два го приспа.
Руди - майстор
ср ное 04, 2020 10:33 amsvetlik написа:
Само тези гадости изпълзяват от време на време и е ужасно гадно.
Ей тук намерих една статия.
Препоръчват да си завъдиш кокошки! :?
Има и някакви препарати...
Индианец - специалист
ср ное 04, 2020 10:33 amsvetlik написа:
Най-странното е, че в къщата няма дори хлебарки или стножки. Само тези гадости изпълзяват от време на време и е ужасно гадно. Както пише за диплоподите, те се хранят с органични отпадъци, мъртва дървесина и окапали листа. (то и затова като чистих улуците от задръстени листа беше пълно с тия червеи).
От местните фирми за дезинсекция само повдигат рамене и не знаят как се бори тая гад. Айкъна го пробвах директно - чак след час-два го приспа.
Айкън, ама по-концентриран му е майката.
Казвам го от опит, на баба ми в къщатат беше ад, даже и по двора.
Взехме Айкън и една тубичка на едни пулверизатор.(5 тубички отидоха) :cry:
Ама не трябва да има никой в къщатата няколко дни.
Скрепя му викат на селото Пири бабата....
kr1100 - майстор
пробвай с Ектомин - не е скъп 1,5-2,50лв спред аптеката. Съдържа Ципенетрин.
radius - майстор
циперметрин :wink: Скрипята е сколопендра, това е друго, виж колко са му ситни краката.
Освен това няма отзад двата отровни шипа.
Това е с кръгло сечение, а онова е плоско и на по-едри секции и с по-малко крака
svetlik - напреднал
Не знам защо не е известен на инсектните специалисти, но съм сигурен че е диплопод - не хапе и е почти безопасен. Само когато го размажа или побутна отделя химикал със специфична миризма, който би могъл да предизвика очна или кожна алергия.
Ще пробвам с всичко, което препоръчвате и ще пиша за резултата.
schuldiner - майстор
Няма да сбъркаш ако разкараш боклуците от мазето. Дори и да не изчезнат гадинките, ще ти е по-чисто. А може и да изчезнат.
Тези ги намирам по много по покривите като сваляме калта под стари керемиди. Обикновено в преходните сезони - когато не е много горещо или студено. Вкъщи рядко ги намирам - на десет сколопендри едно такова. Явно хищниците ги ядат. Да ти дам да си завъдиш сколопендри?
  • 1
  • 2

Тема "Непознат червей-многоножка в стара къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: