• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pitankata00 - специалист
вт яну 12, 2021 4:08 pmшоп написа:
Няма фотоволтаична система, която да се изплати ако е с акумулатори.
Акумулаторите са за островен режим...вили, пчелини т.е. където няма външно захранване.

Купи едни акумулатори, след 2-3-4 год пак ще купиш нови и т.н.
Разбрах. Тогава каква апаратура да купя за моя сличай ? Или да питам директно в някой магазин.
шоп - майстор
Ако си оправиш документите с енергото-хидаата ти даде линк на инвертор с ограничител.
Така няма да върнеш ток в мрежата и няма да го платиш:-)

Без документи....вземи си един интелски контролер за да ти държи винаги панелите в опрютимална волт-амперова характеристика и включвай я печка, я бойлер...
Може и още някой панел да докупиш със същите характеристики
pitankata00 - специалист
вт яну 12, 2021 4:32 pmшоп написа:
Ако си оправиш документите с енергото-хидаата ти даде линк на инвертор с ограничител.
Така няма да върнеш ток в мрежата и няма да го платиш:-)

Без документи....вземи си един интелски контролер за да ти държи винаги панелите в опрютимална волт-амперова характеристика и включвай я печка, я бойлер...
Може и още някой панел да докупиш със същите характеристики
Ходих в инергуту. Проблем е ако искам да им продавам енергия. Искат свързване на най-много 3-тия стълб от трафопоста. На излизане от ЕВН видях познат, който каза че нямат право за такава малка мощност да искат такова нещо и ми даде координати на фирма. Звъннах им :) . Казаха че могат да ми съдействат и че ЕВН много неща искат ама не им се получават всички. В крайна сметка моя познат ми е подарил копче от балтон (два панела), сега аз шлифер ще купувам. Ама сега ще се запъна и ще го направя.
ky-kyy - майстор
Ся, не че искам да ти скърша ентусиазма, ама ако нямаш договор да ти изкупува енергото тока, нямаш никаква файда от тая гимнастика....Виж, ако имаш договор, даже не ти трябват никви панели контролери и други простотии. Просто плащаш по 20 стинки тока на енергото и им го продаваш по 30 стинки. За това е измислена "зелената енергия"
pitankata00 - специалист
ср яну 13, 2021 9:33 amky-kyy написа:
Ся, не че искам да ти скърша ентусиазма, ама ако нямаш договор да ти изкупува енергото тока, нямаш никаква файда от тая гимнастика....Виж, ако имаш договор, даже не ти трябват никви панели контролери и други простотии. Просто плащаш по 20 стинки тока на енергото и им го продаваш по 30 стинки. За това е измислена "зелената енергия"
Да бе човек ама това са 2 панела. Не е кой знае какво и става бая дебела разправията с енергото. Както казах искат свързване на 2-3-ти стълб от трафопоста. Кой знае още какви изисквания ще имат. Искат да има открита партида. То си има, в тая къща живея и има ток :) .
ky-kyy - майстор
ср яну 13, 2021 10:23 ampitankata00 написа:


Да бе човек ама това са 2 панела. Не е кой знае какво и става бая дебела разправията с енергото. Както казах искат свързване на 2-3-ти стълб от трафопоста. Кой знае още какви изисквания ще имат. Искат да има открита партида. То си има, в тая къща живея и има ток :) .
По-добре, с тия два панела тръгни по язовирите, да зареждаш телефоните на рибарите, примерно :supz:

Или купи едно магаре, много е атрактивно :lol:

Изображение
pitankata00 - специалист
Само дето ми трябва слон или кон с каруца. Те панелите са 180 х 100.
ky-kyy - майстор
ср яну 13, 2021 11:18 ampitankata00 написа:
Само дето ми трябва слон или кон с каруца. Те панелите са 180 х 100.
Виж, ако ги монтираш на слон, ще си е атракция :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на PV панел към дoмашната мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: