Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте, ще сменям дограмата в апартамента, и искам да подбера оптимално най-доброто като избор на стъкла за троен 40мм стъклопакет с цел шумоизолация и топлоизолация (но не и лятото да не се живее вътре). Към момента съм се спрял на 70мм Rehau с MACO обков.
Това е разположението на апартамента предимно външни стени, тухла, на втори етаж.
Изображение
През лятото в спалнята, 13м2, която е в средата, е адска жега.
Продавачите ми предлагат конфигурация от 4 сезона/ Бяло/ Ка-стъкло. До сега прочетеното Ка-стъклата, ги препоръчват само за северни изложения, а четири сезонните за югоизток, юг и югозападни изложения. И си мисля, че ще задържа много топлина в хола и спалнята през лятото, ако избера за тях Ка-стъкла. Искам и максимална шумоизолация и доколкото знам и прочетох добре е дебелината да е различна, за да има разлика в резонанса, но как да бъдат конфигурирани 4мм, 6мм и отвътре 5мм или ? Врата от която се излиза на северната терасата е много тясна около 65см.(мисля, че не може да се разшири), ще останат няма и 50см, което ме притеснява какво да направя в случая?
Въпрос 1. Какви стъкла да избера за всяка една стая ?
Въпрос 2. Каква дебелина да избера за оптимална шумоизолация ?
Въпрос 3. Какво да направя с вратата на северната тераса ?
Благодаря, Ви, за отделеното време и моля обосновете поне малко отговорите си.
Последна промяна от nedyalkoanev на нед фев 14, 2021 7:07 pm, променено общо 2 пъти.
iliya_i - майстор
нед фев 14, 2021 5:57 pmnedyalkoanev написа:
През лятото в спалнята, 13м2, която е в средата, е адска жега.
Продавачите ми предлагат конфигурация от 4 сезона/ Бяло/ Ка-стъкло. До сега прочетеното Ка-стъклата, ги препоръчват само за северни изложения, а четири сезонните за югоизток, юг и югозападни изложения.
От две години и половина съм с такава комбинация на запад. Последните 2 лета не съм включвал климатика лятото. А преди тях ми се налагаше да го включвам. Ефекта е точно обратен на очаквания от теб, защото слънцезащитното стъкло е отвън.
Slavov99 - специалист
нед фев 14, 2021 6:17 pmiliya_i написа:
нед фев 14, 2021 5:57 pmnedyalkoanev написа:
През лятото в спалнята, 13м2, която е в средата, е адска жега.
Продавачите ми предлагат конфигурация от 4 сезона/ Бяло/ Ка-стъкло. До сега прочетеното Ка-стъклата, ги препоръчват само за северни изложения, а четири сезонните за югоизток, юг и югозападни изложения.
От две години и половина съм с такава комбинация на запад. Последните 2 лета не съм включвал климатика лятото. А преди тях ми се налагаше да го включвам. Ефекта е точно обратен на очаквания от теб, защото слънцезащитното стъкло е отвън.

Четири сезона не затъмнява ли много? Зимата напича ли през него?
iliya_i - майстор
нед фев 14, 2021 7:23 pmSlavov99 написа:
нед фев 14, 2021 6:17 pmiliya_i написа:
нед фев 14, 2021 5:57 pmnedyalkoanev написа:
През лятото в спалнята, 13м2, която е в средата, е адска жега.
Продавачите ми предлагат конфигурация от 4 сезона/ Бяло/ Ка-стъкло. До сега прочетеното Ка-стъклата, ги препоръчват само за северни изложения, а четири сезонните за югоизток, юг и югозападни изложения.
От две години и половина съм с такава комбинация на запад. Последните 2 лета не съм включвал климатика лятото. А преди тях ми се налагаше да го включвам. Ефекта е точно обратен на очаквания от теб, защото слънцезащитното стъкло е отвън.

Четири сезона не затъмнява ли много? Зимата напича ли през него?
Затъмнява около 10%. Зимата не съм опитвал, но лятото с двете длани на двете страни на стъклопакета, разликата се усеща поне 15 градуса.
Георги767 - специалист
Да,пропускат топлина и зимата.Слънчевото греене през зимата е под различен ъгъл спрямо лятото.Ако си останем на лятно часово време и зимата ще видим как се държат тогава.
miliad - майстор
Не пропускат слън4ево греене. Слънцезащитата си е слънцезащита. Работи 4 сезона
Георги767 - специалист
Разгледай по-добре спецификацията на стъклата 4 сезона имат свойството да отблъскват до 57% от слънчевите лъчи отвън и неприятните отблясъци като в същото време са максимално светлопропускливи, благодарение на двата много фини сребърни пласта, които са положени от едната страна на стъклото.
Hursa - майстор
Т. н. стъкла "4 сезона" - ограничават сравнително в голяма степен постъпващата през стъклото слънчева енергия - както лятото, така и зимата.

Тема "Какви стъкла да подбера за троен стъклопакет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: