Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
infomar
Имам ролка от стреч фолио с диаметър около 5-8 см и дължина различна - от 12 до 20-30 см.
Понеже никъде не намирам да се продават ролки с ширина 1,5-2 см. искам да отрежа от голямата ролка по-малки с ширина каквато ми трябва.
Да, ама както и да го режа - с ножовка, с нож, с нагрята телена жица... в последствие стреч фолиото постоянно се къса - краищата му не са "чисти", а наранени.
Искам така да го нарежа, че после да се развива без проблем от скъсване.

Не намирам подходящо място за въпроса си - ако трябва преместете го където трябва.
kuger - майстор
Бих пробвал на струг и с остър нож. Да, и с точна ръка.
Andri01 - майстор
Трябва ти нещо като фотографски нож - много остър и с тънко острие.
yanko78 - специалист
В гостилницата където обядвам, стречоват храна за вкъщи, на една “машинка силно казано”. Рулото с фолиото седи закачено неподвижно (всъщност се върти когато го дърпат) завиват купичките и с нещо като ножче на релсичка го плъзват и реже фолиото. Незнам стана ли ясно. По скоро обясни в детайли какво се опитваш да направиш, че малко като моето мнение е работата-ясно ама нищо не е ясно
ESPACE - майстор
съб юли 31, 2021 11:22 pmyanko78 написа:
По скоро обясни в детайли какво се опитваш да направиш, че малко като моето мнение е работата-ясно ама нищо не е ясно
Ти сериозно ли? Колко по детайлно искаш да ти се обясни? Питането е повече от ясно.

Infomar, според мен ти трябва някой, който работи в печатница. Да ти нареже ролката на книговезки нож. Малко ще ги посмачка но ще е с еднократен срез.
infomar
нед авг 01, 2021 6:39 amESPACE написа:
съб юли 31, 2021 11:22 pmyanko78 написа:
По скоро обясни в детайли какво се опитваш да направиш, че малко като моето мнение е работата-ясно ама нищо не е ясно
Ти сериозно ли? Колко по детайлно искаш да ти се обясни? Питането е повече от ясно.

Infomar, според мен ти трябва някой, който работи в печатница. Да ти нареже ролката на книговезки нож. Малко ще ги посмачка но ще е с еднократен срез.
Май така ще стане.
Толкова проста работа се оказва прекалено сложна. Отрезът трябва да е супер гладък, за да не се къса.
angelfilev - специалист
нед авг 01, 2021 7:12 aminfomar написа:
нед авг 01, 2021 6:39 amESPACE написа:
съб юли 31, 2021 11:22 pmyanko78 написа:
По скоро обясни в детайли какво се опитваш да направиш, че малко като моето мнение е работата-ясно ама нищо не е ясно
Ти сериозно ли? Колко по детайлно искаш да ти се обясни? Питането е повече от ясно.

Infomar, според мен ти трябва някой, който работи в печатница. Да ти нареже ролката на книговезки нож. Малко ще ги посмачка но ще е с еднократен срез.
Май така ще стане.
Толкова проста работа се оказва прекалено сложна. Отрезът трябва да е супер гладък, за да не се къса.
Онзи ден в "Привет начинаещи градинари" писах за ашладисване на лози. Показах и няколко снимки. Споменах, че използвам стреч фолио вместо овощарска замазка и че рулото нарязах на струг с макетен нож.
Мога да допълня тук, че става бързо и лесно, обороти 30-50, ножа по посока на въртене, лек натиск в началото + внимание, усет и сръчност.
Ролките с ширина 2,5-3 см се развиват без проблем.

Тема "Как да отрежа част от ролка със стреч фолио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: