Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rossenboy - специалист
Здравейте колеги по форум. Въпреки, че форумът е направи си сам, бих искал да попитам за препоръка за фирма/бригада за ремонт/подмяна на покрив:
еднофамилна къща в Костинброд на 3 етажа с ЗП 60 кв.м. и четирискатен покрив непипвван поне 20 години. Молбата ми е ако някой има читави хора за покривни ремонти да сподели контакти за да могат хората да огледат и да посъветват ремонт или подмяна (дано да са честни). Мислех си, че не е спешно, но говорих с двама нещо като майстори и моят срок до края на годината им се стори доста кратък. По-голямата спешност която имам е да се направи оглед и да се вземе решение ремонт или смяна и прибизителна цена, за да мога да преразпределя бюджета(ако остане), в зависимост от офертата към другите дейности - дограми, бани, т.н.
Благодаря предварително за всички съвети и насоки по темата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нямаш шанс
rossenboy - специалист
пет юли 16, 2021 11:05 pmn_a написа:
Нямаш шанс
Ето тук вече съм объркан:
Нямам шанс да получа координати на хора, които да свършат работа;
Нямам шанс да се размина с поправка, а не с подмяна
Нямам шанс за...
krasi92 - майстор
По средата на лятото можеш да намериш само цветнокожи дето ще те оправят по техен си начин. Няма шанс за качественно изпълнение тази година. Всички читави бригади са по обектите и с обекти и за следващата година. Дано имаш късмет поне за другата пролет.
Christo - майстор
съб юли 17, 2021 5:04 pmrossenboy написа:
пет юли 16, 2021 11:05 pmn_a написа:
Нямаш шанс
Ето тук вече съм объркан:
Нямам шанс да получа координати на хора, които да свършат работа;
Нямам шанс да се размина с поправка, а не с подмяна
Нямам шанс за...
Понеже не сме бяла държава, няма ефективен строителен надзор, няма контрол на квалификацията на строителите, няма подписани ПОДРОБНИ договори, юридически издържани, няма още много други неща. Нямам за цел да обиждам когото и да било. Предварително чета и се опитвам да се информирам какво и как трябва да се направи. После с много кандърми и обяснения се опитвам да си прокарам мнението пред изпълнителя на работата. Далеч не всеки път успявам и се налага развод още преди да е станало късно. Непрекъснат контрол, все едно са арестанти...Когато не знам нещото как трябва да се направи, или се доверя на майстора, или ме няма непрекъснато там, в повечето от случаите се оказва, че работата не е свършена както трябва. Само че, "спецът" е вече някъде далече, заедно с паричките, разбира се. Намери строителен инженер, да каже кое, какво и как. Да питаш този, който ще ти работи е все едно да назначиш Кума Лиса за пазач на кокошките.....
Master_J - помощник
Миналата година ми направиха покрива Рууф Къмпани. Останах много доволен от тях. Премахнаха старите керемиди, някаква кал или нещо подобно под нея, изчистиха всичко. Сложиха двойна скара, хубава подложка, ламаринени плоскости( ламаринени керемиди) улуци, снегодържачи, капандура, два комина и още други дреболии. Контейнери от тях, абе всичко. Ти си пиеш кафето те си бачкат. За 100 квадрата покрив всичко към 10 хиляди лева

https://roof-metal.com/
rossenboy - специалист
пет юли 30, 2021 7:09 pmMaster_J написа:
Миналата година ми направиха покрива Рууф Къмпани. Останах много доволен от тях. Премахнаха старите керемиди, някаква кал или нещо подобно под нея, изчистиха всичко. Сложиха двойна скара, хубава подложка, ламаринени плоскости( ламаринени керемиди) улуци, снегодържачи, капандура, два комина и още други дреболии. Контейнери от тях, абе всичко. Ти си пиеш кафето те си бачкат. За 100 квадрата покрив всичко към 10 хиляди лева

https://roof-metal.com/
В момента офертата е 17 000 за покрив 125 кв.м.- метални керемиди, мембрани, крепежи, дървена скара и олуци. Ако се наложи подмяна на дървени по конструкцията-допълнително, облицовка на стрехите-допълнително.
Нещо скъпичко ми се струва- материали 9 и нещо и труд 7 и нещо. Ще се огледам за второ мнение май.
rossenboy - специалист
Прикачен файл:
viber_изображение_2021-08-12_10-51-35-181.jpg
пет авг 13, 2021 8:41 amrossenboy написа:
пет юли 30, 2021 7:09 pmMaster_J написа:
Миналата година ми направиха покрива Рууф Къмпани. Останах много доволен от тях. Премахнаха старите керемиди, някаква кал или нещо подобно под нея, изчистиха всичко. Сложиха двойна скара, хубава подложка, ламаринени плоскости( ламаринени керемиди) улуци, снегодържачи, капандура, два комина и още други дреболии. Контейнери от тях, абе всичко. Ти си пиеш кафето те си бачкат. За 100 квадрата покрив всичко към 10 хиляди лева

https://roof-metal.com/
В момента офертата е 17 000 за покрив 125 кв.м.- метални керемиди, мембрани, крепежи, дървена скара и олуци. Ако се наложи подмяна на дървени по конструкцията-допълнително, облицовка на стрехите-допълнително.
Нещо скъпичко ми се струва- материали 9 и нещо и труд 7 и нещо. Ще се огледам за второ мнение май.
Това е офертата от преди един месец по разбивки.

Следващата оферта е за бетонни керемиди Марица на Беткерс, пак със изчистване на старото покриитие (керемиди и кал), мембрана, двойна скара, сух монтаж, поцинковани олуци и водостоци- 15 500 материали и работа.

Сега съм седнал да събирам оферти за Тондах македо, да видя ако аз осигуря материалите, колко ще ми вземат за труд за четирискатен покрив 120 кв.м.
rossenboy - специалист
пет авг 13, 2021 8:41 amrossenboy написа:
пет юли 30, 2021 7:09 pmMaster_J написа:
Миналата година ми направиха покрива Рууф Къмпани. Останах много доволен от тях. Премахнаха старите керемиди, някаква кал или нещо подобно под нея, изчистиха всичко. Сложиха двойна скара, хубава подложка, ламаринени плоскости( ламаринени керемиди) улуци, снегодържачи, капандура, два комина и още други дреболии. Контейнери от тях, абе всичко. Ти си пиеш кафето те си бачкат. За 100 квадрата покрив всичко към 10 хиляди лева

https://roof-metal.com/
В момента офертата е 17 000 за покрив 125 кв.м.- метални керемиди, мембрани, крепежи, дървена скара и олуци. Ако се наложи подмяна на дървени по конструкцията-допълнително, облицовка на стрехите-допълнително.
Нещо скъпичко ми се струва- материали 9 и нещо и труд 7 и нещо. Ще се огледам за второ мнение май.
Това е офертата от преди един месец по разбивки.

Следващата оферта е за бетонни керемиди Марица на Беткерс, пак със изчистване на старото покриитие (керемиди и кал), мембрана, двойна скара, сух монтаж, поцинковани олуци и водостоци- 15 500 материали и работа.

Сега съм седнал да събирам оферти за Тондах македо, да видя ако аз осигуря материалите, колко ще ми вземат за труд за четирискатен покрив 120 кв.м.

Прикачен файл

viber_изображение_2021-08-12_10-51-35-181.jpg

Тема "Ремонт/смяна на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: