Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
valentyno - напреднал
Здравейте приятели, както си личи и от заглавието, предстои ми присъединяване към ЕВН, но попаднах в ситуация, която не очаквах и съм леко казано изненадан. Във вилната зона на Сливен съм собственик на имот, който няма електричество, а съответно искам да си прекарам, знаех си, че е трудоемък и тромав процес, но без ток и вода, нещата не вървят. За да не се отплесвам в обяснения и да стане скучно четиво, ще кажа, че минах повечето процедури и най-накрая подписах договор и вече си платих партидата. Отивайки обаче, да заявя монтаж на електромер, ми контрираха с въпроса "изградихте ли мрежата"?. Защо аз? От стълба, на който са писали, че ще сложат електромера до къщичката ми има над 200 метра. И сега не знам на къде да хвана, наистина в договора си пише, че това е мой ангажимент. Питането ми е, аз мога ли да си наема фирма, да се качва по стълбовете и да си прекарвам кабели, това законно ли е? Незнам и с кой да направя една консултация, от къде, как да подходя, .... :rolleyes:
Георги767 - специалист
Търси фирма занимавща се с изграждане на ел. инсталаций.Те знаят какво да правят изпитано.
hidrazin - майстор
пет юли 30, 2021 6:38 amvalentyno написа:
Питането ми е, аз мога ли да си наема фирма...
Можеш.
:partyman:
valentyno - напреднал
пет юли 30, 2021 7:54 pmhidrazin написа:
пет юли 30, 2021 6:38 amvalentyno написа:
Питането ми е, аз мога ли да си наема фирма...
Можеш.
:partyman:
Развитието по темата е, че фирмата иска разрешение от общината, че да предприеме действия. Посъветваха ме да наема малко багерче, канал и кабела под земята. Също така, нямало смисъл от меден проводник, тъй като е 3 пъти по-скъп, а да взема алуминиев.

п.п. Някой с препоръка, ще се вслушам във всяко мнение?!
ZEDYCUS - майстор
Аз минах без багерче, но при мен беше само 45 метра копането. Заложих меден, тогава в различните фирми беше с по 5-6 лв разлика на метър цената. Виж в Кабелкомерс, там тогава беше най евтино.
valentyno - напреднал
Часът настъпи, ще копаем след няколко дни, сега умувам, какъв кабел да взема. Разстоянието е 200 м. кабела ще е САВТ (алуминиев силов), но не съм решил, какво ще е сечението. Дали да е 16 кв. или 25 кв. разликата в цената е почти двойна, но както е казал мечо Пух, "колкото повече, толкова повече". Май ще заложа на сигурно, все пак това ще се прави един път!

Тема "Предстоящо присъединяване към мрежата на ЕВН?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: