Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
shodan - специалист
Здравейте колеги, може ли някой да препоръча шпакловка на варова основа, че имам стени измазани с вар и искам да се и шпаклова с вар, а не с лепилата на гипсова основа. Сщо така, ако някой може да препоръча човек за тази работа ще е супер :)
chapara - майстор
Варовата шпакловка се прави на пресна мазилка😐мажеш пердашиш и шпакловаш в един ден!!🙄 То и аз искам да искам, ма не става😎
chapara - майстор
Това е ясно, пластифицирана бяла, недишаща шпакловка със голямо отворено време за работа, запечатваща помещението. Ако аз съм се объркал в търсенето на нужния матерял се извинявам. Моите прозрения в матерялите са други, ето примерно италянските технологии вървят към мазилки и шпакловки на кална основа, сухи, изключително скъпи, без пясък заради термомоста в мазилката и мисленето ми е за безпласификаторни изпълнения+херметична дограма водят до самоубийство от не разбиране.Иначе на пазара ще Ви предложат каквото пожелаете, само да Ви вземат и долните гащи😁
shodan - специалист
Мислех си, че има на пазара варова мазилка, която не запечатва, но явно не е така...

При боята и латексите същата ли е работата?
chapara - майстор
Разбира се. Помещението ти става наелонова торбичка с PVCдограма!
shodan - специалист
е добре де, тогава какъв е изхода? то има ли друга дрограма на нашия пазар, където и да погледнеш е само пластмаса! с пердашенето и шпакловането се получава грубо, а ако го направиш със фина се виждат следи от мистрията дето си мазал. освен това има пукнатини понякога.
shodan - специалист
Има ли тук хора, които разбират от варова шпакловка и мазилка?

Тема "Шпакловка на варова основа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: