Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
infomar
Продават се различни таблетки за обеззаразяване на вода, но никъде не намирам за какъв период от време тя обезпечава дезинфекцията. Ако ги разтворим днес, колко дена те са активни и ефикасни? Мога ли да съхраня водата с разтворената таблетка за 1-2 седмици и да я ползвам за обеззаразяване на посуда или др.
Ако някой разполага с подобна информация, моля да сподели.
Примерно за ТАБЛЕТКИ ЗА БАСЕЙН ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЯ POOL FRIEND САНИФОРТ 75 бр. 12 лв.
https://newfresh.org/sanifort-75-tablet ... ni-baseyni
burkov - специалист
Аз ги ползвам за обеззаразяване на вода, не за направа на разтвор и съответно обема и приложението е разлино, но ако спазя дозировката, водата остава чиста и без развитие за доста дълго време. Но много зависи и от условията на съхранение.

Ако целта е да ползва, като разтвор за обеззаразяване, не бих оставил за повече от ден-два, в затворен съд.
Реално разтвора се приготвя сравнително бързо, и лично бих го приготвял на момента.

Каква е целта на занятието?
infomar
чет авг 12, 2021 1:53 pmburkov написа:
Аз ги ползвам за обеззаразяване на вода, не за направа на разтвор и съответно обема и приложението е различно, но ако спазя дозировката, водата остава чиста и без развитие за доста дълго време. Но много зависи и от условията на съхранение.

Ако целта е да ползва, като разтвор за обеззаразяване, не бих оставил за повече от ден-два, в затворен съд.
Реално разтвора се приготвя сравнително бързо, и лично бих го приготвял на момента.

Каква е целта на занятието?
Обеззаразяване на посуда и площи/под, подложени на бактерицидно въздействие , мeста за живеене на животни и др.
Условие за съхранение - затворен с капак съд в който през период от време се потапят посуда и др.
За басейн е ясно, че след 12 часа вече не действат, но той е отворен.
burkov - специалист
Не бих се заел да давам акъл за подобни неща, защото са сериозни.

Мога само да предложа, да се свържеш с Живас, производителя на санифорт и доста други биоциди.
Лично имам отношения с тях и са изключително любезни и отзивчиви. Та мисля, дори и по телефона ще могат да дадат адекватен съвет.

Но ако намериш информация, ще ми е интересно да я споделиш.
infomar
чет авг 12, 2021 2:51 pmburkov написа:
Не бих се заел да давам акъл за подобни неща, защото са сериозни.

Мога само да предложа, да се свържеш с Живас, производителя на санифорт и доста други биоциди.
Лично имам отношения с тях и са изключително любезни и отзивчиви. Та мисля, дори и по телефона ще могат да дадат адекватен съвет.

Но ако намериш информация, ще ми е интересно да я споделиш.
Ако ми помогнете с начин да се свържа с тях, ще направя контакт, но в момента си нямам понятие как да ги намеря.
Подобни препарати могат да се ползват и за обеззаразяване на почви, но когато са на основа на оцетната киселина и перхидрола.
fantom - специалист
7 дена пише в упътването, за разтвора, че е годен за употреба.
след това не е останал хлор който да дезинфекцира, съхранение на тъмно и хладно...

Тема "Приложение таблетки за обеззаразяване вода/басейн." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: