Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
XpacTa - специалист
Тази е с квадратче, но схванах идеята. Лесно ли се отваря, само се развиват тези два винта? Досега само съм свалял дръжка на един друг прозорец, за да я сменя с такава с ключалка, заради децата. Ако намеря старата може първо да се пробвам на нея.
iliya_i - майстор
чет окт 14, 2021 3:54 pmXpacTa написа:
Тази е с квадратче, но схванах идеята.
Тогава е още по-лесно. Сваляш дръжката и я слагаш наново завъртяна на 90 градуса.
Изображение
Изображение
XpacTa - специалист
Надали ще стане така. Най-много да го направя да е затворено при дръжка настрани и отворено когато е надолу.
XpacTa - специалист
Ето снимки. Профила според това, което ми обясниха е Deceunick Arcade. Не знам дали има вариант за отваряне навън, но стъклодържателя ми се струва, че е от вътрешната страна. Утре на светло ще се опитам да разгледам и снимам и отвън:

Затворено положение:
Изображение

Отворено:
Изображение

И снимка на стъклодържача:
Изображение
tarlyo - специалист
Прозорчето е много добре изработено с вярното крило. Ако те дразни дръжката така, я обърни да гледа надолу при затворено положение. Ще трябва да преместиш и насрещниците на касата.
XpacTa - специалист
Аха... тоест само трябва да се сменят местата на насрещниците... има логика. Предполагам ще останат дупки от старото положение, но нейсе.
miliad - майстор
Тук ми намирисва на обърквация с ляво и дясно отваряем прозорец. Как е реализирано отводняването? С какви отвори? Има ли отвори за изравняване на налягането във външните камери?.
Иначе с разместване на насрещнците ще решиш проблема с дръжката.
XpacTa - специалист
Няма никакви отвори, нито за отводняване, нито за налягане (за този вид за пръв път чувам). Въобще нужни ли са отвори за отводняване, когато крилото стърчи извън рамката? Ето снимки и от вън. Някак си са успели да му направят една деруга, но нейсе - няма как да я видя, освен от скеле :-D

Изображение
Изображение
Изображение
miliad - майстор
Ами, правят се. За това ми беше интересно как е реализирано.
пон окт 18, 2021 10:07 amXpacTa написа:
Няма никакви отвори, нито за отводняване, нито за налягане (за този вид за пръв път чувам). Въобще нужни ли са отвори за отводняване, когато крилото стърчи извън рамката? Ето снимки и от вън. Някак си са успели да му направят една деруга, но нейсе - няма как да я видя, освен от скеле :-D

Изображение
Изображение
Изображение
Може ли да ми дадете координатите на фирмата, че имам нужда от прозорец с отваряне навън .

Тема "Дограма отваряща се навън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: