Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikolson - майстор
Въпросът е, може ли останала шпакловка да се използва за закърпване на язви, вместо мазилка. Става дума за подстълбищно затворено пространство. Изстъргано е до здраво, на места до тухла. Артиса ми отворена торба с тази шпакловка.

Има ли неща, които трябва да се направят? Или изобщо не е подходящо и да заминава в контейнера.
Mitashki_MM - специалист
Еми не е най-добрия вариант - шпакловката освен, че е няколко пъти по-скъпа от мазилката е произведена в повечето случаи да се нанася на тънки слоеве (прочети какво пише на торбата) - големи ями трудно ще запълниш и оформиш, ще има да съхне сума време и много вероятно да дръпне неравномерно и да трябва да повтаряш и потретваш. Иначе ако си затвориш хубаво торбата с гипсовата шпакловка ще изкара сума време - аз имам една на 5г - не забелязвам нещо да и е станало.
chapara - майстор
Ако ще имаш гипсова мазилка и шпакловка за по грубо изправяне може да я ползваш като ,,забавител" на процеса по втвърдяване. Слага се във водата и се разбърква, после гипсса и бъркаш. Според количееството и, ще имаш по дълго отворено време за гипса и да работиш по спокойно, както и да използвваш матеряла до край.
nikolson - майстор
чет мар 30, 2023 4:07 pmchapara написа:
Ако ще имаш гипсова мазилка и шпакловка за по грубо изправяне може да я ползваш като ,,забавител" на процеса по втвърдяване. Слага се във водата и се разбърква, после гипсса и бъркаш. Според количееството и, ще имаш по дълго отворено време за гипса и да работиш по спокойно, както и да използвваш матеряла до край.
Да видим правилно ли съм разбрал. Слагам в разбърканата шпакловка обикновен/строителен гипс и това ползвам за мазилка. Пропорции? Имам ~ две половини торби шпакловка.
chapara - майстор
пет мар 31, 2023 9:41 amnikolson написа:
чет мар 30, 2023 4:07 pmchapara написа:
Ако ще имаш гипсова мазилка и шпакловка за по грубо изправяне може да я ползваш като ,,забавител" на процеса по втвърдяване. Слага се във водата и се разбърква, после гипсса и бъркаш. Според количееството и, ще имаш по дълго отворено време за гипса и да работиш по спокойно, както и да използвваш матеряла до край.
Да видим правилно ли съм разбрал. Слагам в разбърканата шпакловка обикновен/строителен гипс и това ползвам за мазилка. Пропорции? Имам ~ две половини торби шпакловка.
2ка за преразказ :-D Слагаш една шепа във вода, като за една кофа гипс. Разбъркваш. После добавяш гипса и разбъркваш. След цигара време го работиш.

Тема "Оползотворяване на гипсова шпакловка като мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: