Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zack - специалист
Привет. Трябва ми нов винтоверт и загледах една "Makita DHP484RX4, 18 V, 54 Nm, 3 Ah + 1.5 Ah, с 2 батерии и зарядно" в български сайт за 480 лв. с ДДС.

Според вас добра ли е цената и за тия пари това ли да взема, или нещо друго? Чудех се дали да не поръчам от Германия, че понякога тук цените са до 2 пъти по-високи, ама загледах този комплект, уж на промоция и реших да попитам за мнение :drinkers:

Да добавя, че искам безчетков. Ще се ползва от домашен майстор, т.е. понякога, но все пак искам нещо читаво, щото обичам инструментите :mrgreen: :supz:
zack - специалист
Сега загледах и един комплект за 240 лева - син Bosch Professional GSR 180 Li, 18 V, 1900 RPM, 21/54 Nm, 20+1 степени, 2 батерии, Зарядно устройство, Професионален куфар :drinkers:

Някаква промоция явно има, направо да го отнасям? Какво мислите? С четки е, ама цената е добра като за БГ?

Да попитам, тия винтоверти имат ли ментета по сайтовете, или като са фирма и т.н. се продполага, че трябва да е ОК? Не пиша фирмите/сайтовете, че да не стане реклама.
lyubohar - майстор
Препоръка-купете си от оторизиран продавач.
Като гледам данните еднакви,а цената е двойно по ниска.
В продавалниците се продават предимно ментета.Бош,Макита Ди велт...
vladtod - специалист
Аз бих похвалил нашия девалт, 4 г служебно ползване който го пипне с две батерии по 5А забравям кога съм я сменил. Само един патронник смених за 90 лв. щото не хващаше 1мм свредло, причинено от недозатягане и износване. Е верно 600 лв го платих ама корав е. Бай дъ уей редовно го почиствам със сгъстен въздух.
krasi92 - майстор
От бг си го купуваш с гаранция. Как стои въпроса с гаранцията от германия. При покупка на макита бих го купил от техен дилър и бош бих купил от техен дилър. Макитата я ползвам служебно и е много добра. Бош от години съм ги зачертал като фирма която прави каквото и да е като хората но грабва рекламата за професионалния куфар.
zack - специалист
Makita винтоверт имаме - BHP456RFWX, но ми трябва един за апартамента в София и в България цените им са прекалено високи. В чужбина си купуваш макита със зарядно и батерия на цената на батерия тука :x

Иначе имаме Makita BHP456RFWX, която е на 8 години и няма такова куче :drinkers: Оказа се много корав, и винтоверта, и батерията. Купих го от Англия от ebay в метален куфар, някаква юбилейна беше. Излезе по спомени около 360-370 лева с доставката, а тук бяха по 700 :-D

Иначе сега поръчах един Bosch Professional GSR 180 Li, 18 V, 1900 RPM, 21/54 Nm, 20+1 степени, 2 батерии, Зарядно устройство за 240 лева от EMAG.

Тъпото е, че UK не са в ЕС вече, иначе щях да поръчам Макита пак от там. Продължават да са им супер цените, за разлика от тия тук... :evil:

Ей такава беше макитата:
Прикачен файл:
BHP456RFWX.jpeg
BHP456RFWX.jpeg (59 KиБ) Видяна 1541 пъти
torbalan - Дървен философ
Не бих купил Бош.

Каквото имам от Макита - доволен съм.
krasi92 - майстор
Все пак бошшш имат професионален куфар. Очаквам да споделиш как са батериите на боша. И патронника дали бие много
zack - специалист
пон окт 11, 2021 8:46 amkrasi92 написа:
Все пак бошшш имат професионален куфар. Очаквам да споделиш как са батериите на боша. И патронника дали бие много
:-D Нали?

Като го гледам тоя професионален куфар и като зная на макитата алуминиевият какъв е и усещам, че професионално съм се прецакал :?
Ама каквото, такова. Смених поръчката на Bosch Professional GSR 18V-50, безчетков, в същия комплект за 300 лева. Да видим колко ще е зле :?

Тема "Мнение за винтоверт от БГ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: