Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mila Ivanova - помощник
вт ное 09, 2021 12:18 pmkrasi92 написа:
Майстор си трябва :-D :-D :-D
По принцип- да, но аз го поправих благодарение на съвета от клипчето . Хиляди благодарности на Илия!!!
iliya_i - майстор
вт ное 09, 2021 6:39 pmMila Ivanova написа:
вт ное 09, 2021 12:18 pmkrasi92 написа:
Майстор си трябва :-D :-D :-D
По принцип- да, но аз го поправих благодарение на съвета от клипчето . Хиляди благодарности на Илия!!!
И все пак споделете как го направихте.
Защото аз пратих 3 клипчета:
- най-лекото - почистване на мембраната
- средно - смяна на мембраната
- най-радикално - смяна на механизма.
Може да сте полезна и на друг!
Mila Ivanova - помощник
вт ное 09, 2021 10:06 pmiliya_i написа:
вт ное 09, 2021 6:39 pmMila Ivanova написа:
вт ное 09, 2021 12:18 pmkrasi92 написа:
Майстор си трябва :-D :-D :-D
По принцип- да, но аз го поправих благодарение на съвета от клипчето . Хиляди благодарности на Илия!!!
И все пак споделете как го направихте.
Защото аз пратих 3 клипчета:
- най-лекото - почистване на мембраната
- средно - смяна на мембраната
- най-радикално - смяна на механизма.
Може да сте полезна и на друг!
Здравейте, почистих мембраната с течаща вода, защото не успях да я сваля , както беше в първия клип- моето устройство нямаше такъв щифт за освобождаване. Лошото е че от днес пак започна да тече...Няколко цикъла беше ок и сега отново съм в съда изходна позиция. Не видях да е повредена мембраната или друго.
chapara - майстор
Значи следват най-радикални действия!
MamaMy - майстор
Гумичката не се поврежда, а се вдървява и не прилепва плътно на отвора. Ако намерите като вашата, сменяте само нея. Ако не намерите, целия механизъм за пълнене. Щом обаче тази гумичка се е втвърдила, значи и другата е за смяна (на изпразващия механизъм). Не си струва за икономията от 2-3 лв да разглобявате пак всичко. За това свалете всички механизми и бегом до някоя близка железария за гумички!
ПП Сега погледнах клиповете и се усетих. Вие имате проблем с механизма за пълнене, а се опитвате да разглобите този за изпразване. По- добре извикайте специалист. Явно това не е вашата стихия :toimonster: . Още повече, че има 100 модела казанчета, а вашето не знаем от кои е (една снимка говори повече от 1000 думи). Ако не сте осмислили правилно принципа на действие, трудно ще ви насочим към правилния начин за ремонт.
ПП2 И ако продължавате да настоявате сама да си ремонтирате, явно сте грозна. Иначе все ще се намери майстор. :-D :проба:
Илчо Илиев - майстор
ср ное 10, 2021 8:02 amMila Ivanova написа:
Здравейте, почистих мембраната с течаща вода, защото не успях да я сваля , както беше в първия клип- моето устройство нямаше такъв щифт за освобождаване. Лошото е че от днес пак започна да тече...Няколко цикъла беше ок и сега отново съм в съда изходна позиция. Не видях да е повредена мембраната или друго.
Госпожо, ще си позволя пак да ви обърна внимание, всички проблеми идват от натрупалият се варовик, втърдяването на уплътненията....гумичките също е фактор, но това се получава след години работа...
Почистете повърхностите където се допират гумичката и основата..
Изпразващия механизъм се разглобява, в зависимост от модела, някои са на щипки, други се завъртат, но се разглобяват....
Щом имате желание, свалете и двата механизма и почистете , иначе се купуват нови и теслата е с голяма дръжка..... :lol: :lol: :lol:
kr1100 - майстор
Уплътняващите гуми отдавна не са фактор - отдавна се продават силиконови. :partyman:
Mila Ivanova - помощник
ср ное 10, 2021 1:34 pmИлчо Илиев написа:
ср ное 10, 2021 8:02 amMila Ivanova написа:
Здравейте, почистих мембраната с течаща вода, защото не успях да я сваля , както беше в първия клип- моето устройство нямаше такъв щифт за освобождаване. Лошото е че от днес пак започна да тече...Няколко цикъла беше ок и сега отново съм в съда изходна позиция. Не видях да е повредена мембраната или друго.
Госпожо, ще си позволя пак да ви обърна внимание, всички проблеми идват от натрупалият се варовик, втърдяването на уплътненията....гумичките също е фактор, но това се получава след години работа...
Почистете повърхностите където се допират гумичката и основата..
Изпразващия механизъм се разглобява, в зависимост от модела, някои са на щипки, други се завъртат, но се разглобяват....
Щом имате желание, свалете и двата механизма и почистете , иначе се купуват нови и теслата е с голяма дръжка..... :lol: :lol: :lol:
Благодаря ви. Ще опитам , пък ако не успея ще търся майстор.
Mila Ivanova - помощник
ср ное 10, 2021 8:37 pmkr1100 написа:
Уплътняващите гуми отдавна не са фактор - отдавна се продават силиконови. :partyman:
Благодаря ви. Това беше много полезно.

Тема "Казанчето на тоалетната тече докато се пълни с вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: