Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
andriii2323 - помощник
С АМБ и бяла хавлиена кърпа и всичко изчезна ;) Благодаря пак на всички :) Живи и здрави :partyman:
brum - майстор
Ох на батко! Колко търсех с какво да махна хартиено тиксо дето седи от вън и е на един сезон. Пробвах с водоструйка, с пароструйка, с WD40, с кореселин, с ацетон, с изопропилов алкохол, с нормален спирт, с олио, с "магическа гъба" - ефект към нулата. Самата лепенка е паднала, но остана лепило под нея и няма мърдане.

Имам уж някакъв лъскав препарат за почистване на дограми. Но ще ми е по-лесно с АМВ-то. Ще споделя близките дни като пробвам!

С бебешко олио силно се съмнявам да стане. С нормално слънчогледово олио мазах и нямаше абсолютно никакъв ефект. Уж мазнини трябвало за да се разтвори лепилото, ама ни с ВД40, ни с олио, ни с силиконова смазка имаше някакъв ефект.
zz_stefanov - майстор
в момента в лидъл има 'портокалов спрей' за чистене на етикети за около 10 лева
Действа.
хендмейдър - напреднал
Аз съм премахвал лепило на тиксо с препарат за почистване на стъкла. Материала от който го махах беше подобен. Трябваше и малко повече търкане.
zz_stefanov - майстор
Много пъти успешно съм махал лепило с портокалов спрей, сега обаче греда, при сина ми на алуниниева дограма не иска да се отлепя. Става с кореселин.
Има различни лепила, човек не знае на какво е попаднал.
Dessie - специалист
Аз махах кафяво тиксо от бяла дограма ( духало им е явно) с препарат на Мелеруд от Бриколаж. Няма щети по профилите. Мазах с гъбичка за съдове и пак с нея махах разтвореното.
kozl - майстор
нед дек 04, 2022 10:09 amzz_stefanov написа:
Много пъти успешно съм махал лепило с портокалов спрей, сега обаче греда, при сина ми на алуниниева дограма не иска да се отлепя. Става с кореселин.
Има различни лепила, човек не знае на какво е попаднал.
С короселин се разтваря и прахово боядисаното покритие в-у профила.
Jacomo - специалист
Ползвам спрей VMD 46. Пръскам, търкам с парцал, ако трябва повтарям. Разтваря лепило от тиксо, етикети, двойнозалепващи и т.н.
brum - майстор
Това моето и с кореселин не падна. Още не съм се наканаил да пробвам с АМВ.

Тема "Премахване лепило от хартиено тиксо по ПВЦ дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: