Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
yanko78 - специалист
Търся препоръка за избор на нивелираща система за плочки, че чух някъде, че имало такива, които след лепенето, не се чупели касто трябва в основата и оставали във фугата.
Също така ме интересува, система с възможно най-малка фуга. В един магазин гледах с фуга до 1мм, та дали има с по малка от мм?
chapara - майстор
Системата не е за нивелиране, а за изравняване. Ползва се и за стени. За никакви фуги няма такава система!
yanko78 - специалист
вт мар 22, 2022 11:54 amchapara написа:
Системата не е за нивелиране, а за изравняване. Ползва се и за стени. За никакви фуги няма такава система!
Сигурен съм, че ми разбра въпроса, ама защо така отговаряш?
hidrazin - майстор
вт мар 22, 2022 12:35 amyanko78 написа:
В един магазин гледах с фуга до 1мм, та дали има с по малка от мм?
Колко по-малка от 1 mm?
:partyman:
yanko78 - специалист
ср мар 23, 2022 8:14 pmhidrazin написа:
вт мар 22, 2022 12:35 amyanko78 написа:
В един магазин гледах с фуга до 1мм, та дали има с по малка от мм?
Колко по-малка от 1 mm?
:partyman:
https://www.emag.bg/izravniteli-za-ploc ... DXKLWWBBM/
chapara - майстор
ср мар 23, 2022 7:12 pmyanko78 написа:

Системата не е за нивелиране, а за изравняване.

Сигурен съм, че ми разбра въпроса, ама защо така отговаряш?
Само уточнявам :?
hidrazin - майстор
чет мар 24, 2022 8:13 pmchapara написа:
Само уточнявам :?
:? То уабво уточняваш ама ми е интересно къФ фугин ще навре във фуга 0,5мм?
Че и да напълни хубаво...
Е, мое да има ама аз не съм в тая област и не знам за такъв.
Вероятно някакъв силикон, латекс, гаден епоксиден...?
:partyman:
chapara - майстор
Едно време се редеше почти без фуга. Забърква се рядък матерял за фугиране, изсипва се и с една гумена маламашка се разнася докато поема. После се формира с гъба фугата и накрая се мие. Но тогава плочките бяха малки и малките фуги компенсират линейните разширения. А сега...
Чираче - майстор
Аз не съм майстор на фаянс и теракот, но сам си ги правя. А и ми харесва собствената работа. До момента не съм ползвал никакъв изравнител. Просто си задавам наклоните с "времянки", и с мастарчето ги следя. За малки помещения правя фугата 1,5 до 2 мм с едни текстолитови пластинки, а за по-големи площи фугата е до 4 мм. По преценка на място. Мога да си позволя майстор, но после съжалявам. Явно не съм попадал на добър.

Преди няколко години жената се запъна, и не дава аз да правя теракота. Викнах майстор. Предварително бях изравнил, и той само ги нащляпа. Дойде до едни 4 стъпала с различни размери по ширина и височина. Резултата беше от други "майстори" кофражисти. Нарязаха 5-6 плочки, но нещо не им се получаваше. Жената сама ги изгони, като им плати за изработеното. Изринах всичко наредено, и си направих сам теракота.
jekasus - майстор
chapara написа:
Системата не е за нивелиране, а за изравняване.
Да допълня - на плочките, спрямо рельефа или кривизната на фабричния край на плочката.
Също така ги използваме... За да е качествено визуално, добър помагач, но пак си трябва ръка и око все пак...

Тема "Избор на система за нивелиране на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: