• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
brum - майстор
Налазиха ни ... щурци. Не хлебарки, не дървояди, а щурци! Всяка вечер събирам по 1-2-3 с прахосмукачката. Или рано сутрин намирам някой който не се е скрил, или късно вечер.

Та някакви съвети за борба с тях? Отрови ми се струва лоша идея, че сме с 3 малки деца.

Някакви лепящи капани имало уж. Но първо искам да видя дали някой има опит с тези гадинки и после да действам.
Димитър....... - специалист
Като начало си дръжте вратите затворени,ако са от черните щурци спокойно-скоро им преминава сезона и това което е останало вкъщи само ще изпука.Също добре върши работа ако имате котенце вкъщи.
bigdragon - майстор
Споко, не се въдят като хлебарките, говоря за черните щурци.
Иначе, всички методи за борба с хлебарките са приложими.
Отровите за насекоми не са опасни за топлокръвни, действат
като нарушават образуването на хитин, поколението
се изражда и не се въдят...

ПП В мойта къща щурчетата не са ми проблем, даже зимата остват
активни и ми пеят (тези с които не се справят котетата)...
brum - майстор
Ще почакам тогава. Втора вечер ме полазва в леглото. Ако продължава така няма да ги чакам дълго.
MamaMy - майстор
Това сега тема за хвалба ли е? Пържи и яж докато има. Неземен деликатес бил. Препоръчват препържване до златисто и сладко кисел сос. :)
brum - майстор
Е па ела ги събери и си ги пържи. Мен ми скачат по главата и ме стряскат в съня. Но точно тия ги намерих къде са се скътали и ги дръпнах с прахосмукачката. 4 броя големи и черни в една ниша.
preslav - майстор
Вероятно имат благоприятна среда за въдене - влага и топло, премахваш поне едното.
radius - майстор
Бая готвач трябва да си да опържиш черен щурец до златисто :lol:
brum - майстор
вт сеп 13, 2022 6:08 pmpreslav написа:
Вероятно имат благоприятна среда за въдене - влага и топло, премахваш поне едното.
Влагата е в норми (40-50 процента относителна). Топлото не искам да го махам, че тая гад живеела активно над 20 градуса.
MamaMy - майстор
вт сеп 13, 2022 4:11 pmbrum написа:
Е па ела ги събери и си ги пържи. Мен ми скачат по главата и ме стряскат в съня. Но точно тия ги намерих къде са се скътали и ги дръпнах с прахосмукачката. 4 броя големи и черни в една ниша.
Не се притеснявай! Аз също си ги имам. Скачат си из къщи постоянно, но не ме тревожат. Аз и скорпиони си имам, но и те не ме тревожат. По-се тревожех докато имах жена :razz:
вт сеп 13, 2022 9:25 pmradius написа:
Бая готвач трябва да си да опържиш черен щурец до златисто :lol:
Те за това са деликатес. Малко готвачи се справят с приготвянето им. Повечето тичат да повръщат и ги загарят :-D
  • 1
  • 2

Тема "Борба с щурци в къщата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: