• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kozl - майстор
Предназначението е за зумпф под бойлер монтиран в гардероб, да улавя нещо капещо и през сифон да го отвежда в канал Ф50 в стената.
Тази идея ми доде в мисълта след това
Но пък се получи като мини мивка, примерно под стенен смесител.
Тавата е от МЕТРО готварския щанд. Но не помня на каква цена.

Прикачен файл:
IMG_20221212_091415.jpg
Lutchezar - майстор
Все едно бързаш да си запишеш съня след събуждане, айде сега го разпиши хубаво в твой стил, ако трябва пий едно кафе, че се загубих в догадки какво искаш да ни кажеш :-D.
chapara - майстор
Това си е мивка без преливник за монтаж в плот, а че някой Ганьо се е направил на интересен, слагайки 4ри крачета , е друга бира. Имам две такива от 80те години някъде в мазето.
radius - майстор
Ко не разбрахте, човека си е взел тава от метро, сложил е крачета и пробил и ще я сложи под бойлер в шкаф, за защита когато някой ден протече бойлера.
Със същия успех може да се закачи директно под бойлера, за да се ползва пода за нещо друго.
nikolson - майстор
Sumpf, или зумпф. Използвал гастронорм от Метро. Не бях виждал с отвори за дрениране.
chapara - майстор
:-D , не знам как му викате, ама е още една евентуална язва за миризми и хлебарки. Ако ще дренира, тапа не може да се сложи и при това положение трябва да се слугува на сифона, та водния затвор да работи. Ааа бе, бойлер в гардероба :? :? :shock: ,по мое мнение, тъпо!
krasi92 - майстор
Слага се зумпффф от съдумиялна. Има си и помпен :lol:
kozl - майстор
пон дек 12, 2022 11:01 amchapara написа:
Това си е мивка без преливник за монтаж в плот, а че някой Ганьо се е направил на интересен, слагайки 4ри крачета , е друга бира. Имам две такива от 80те години някъде в мазето.
Не е мивка, но заприлича на таквоз :lachtot:

Мани ги крачетата - требаха ми за да мине под тавата сифона. Те като и отворите и "бомбандирането" (изтумбването около тях) са "направи сам".
Материалът е:
kozl написа:
от МЕТРО готварския щанд
тава за сладолед ли за манджи ли :?
Размери 325/265/100 мм.

Ако шъ е мивка бих я окачил на конзоли.

А да сифона е и с клапа.

пон дек 12, 2022 12:00 pmchapara написа:
Ааа бе, бойлер в гардероба :? :? :shock: ,по мое мнение, тъпо!
По тъпо не можех да го замисля :-D

Прикачен файл:
Портманто с бойлер.jpg
brum - майстор
Чеки ся, тоя сифон ти ли го прави или така си дойде? И ако така си е дошло - пасва ли на него нормален сифон?

Питам, щото трябва да сложа малка мивка до пералнята. Обаче като гледам колко струва малко корито (до 30-35 сантиметра ширина) и ми се отщява да го правя.
kozl - майстор
Е сифона не съм го снимал, защото не е при мен.
Това е само коритото, което надупчих и го огънах при надупченото да заприлича на цедка за сифон. С болта стягам сифона отдолу под надупченото на тавата и умивалника готов.
Ма по-дбре бойлера да си стои мръсен и да се не подмива :-D

Е да ама се случи и му доде редо на "мивката" :roll: . Иначе отдавно го бех замислил това.
  • 1
  • 2

Тема "Става и за малка мивка от неръждаема стомана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: