Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nork - специалист
съб фев 04, 2023 10:25 amnelina_london написа:
nork, това към мен ли беше ,не ми стана ясно ?
Ако си отоплял стара сграда ,в която "фири" отвсякъде ,както е писала авторката на темата ,при +3° и силен вятър (каквито са последните дни и неслучайно в прогнозата има 3°,но се усеща като -3°),вътре може да се усеща ,или топлозагубите ще са като при минусови температури ,без вятър .
Не е към теб Нели :)
За самата тема е, писали сме по едно и също време!
Термостата като отчете рязка промяна в Т на стаята изключва и ефекта е зъзнене като имаш духаща дограма при споменатите от теб външни температури.
Ясно ми е всичко, но проблема е, че не мога да задам температурата която искам! Ок за Елдом ми е отговорено, повече от 28 не може. Но на Аирелек можеш да зададеш 34 ако искаш а копчето не мърда повече от 27. Това е проблема, не можеш да зададеш повече от 27 колкото и да натискаш плюсчето.

Явно не сте ме разбрали правилно.
iliya_i - майстор
съб фев 04, 2023 7:36 pmNeveda написа:
Ясно ми е всичко, но проблема е, че не мога да задам температурата която искам! Ок за Елдом ми е отговорено, повече от 28 не може. Но на Аирелек можеш да зададеш 34 ако искаш а копчето не мърда повече от 27. Това е проблема, не можеш да зададеш повече от 27 колкото и да натискаш плюсчето.

Явно не сте ме разбрали правилно.
Това за 34 в инструкцията ли го прочетохте?
Вие и за ЕЛДОМ твърдяхте, че сте задавали 30, но според производителя е невъзможно.
И ако уреда позволи да му зададете 34, комфортно ли ще се чувствате?

Просто Вие сте потвърждение, че да се разбере женска логика е мисия невъзможна.
Логика просто липсва!

ПП. Може ли да се включи във форума съпруг? Сигурно той ще разбере какво искате, за разлика от Вас, дето не знаете какво искате, но го искате много силно.
nelina_london - специалист
Ние ви разбрахме ,но Вие не отговорите колко градуса искате да е в помещението ? Обяснихме Ви ,че дали ще го нагласите на 28° или на 32° все ще отдава 2 kW. Конвекторът не е на принципа на климатика ,при който задавате висока температура и той вкарва най-голямата си мощност ,спрямо външната температура .Така че ,това че имате спомен ,че миналата година сте можели да задавате по-висока стойност е все тая ,щом очевидно си работят .

Ох ,iliya , ужасТ направо . :-D
Абе, и аз преди съм била по-дзен ,щом можех да обясня едно нещо 10 пъти цивилизовано ,но вече не ,щом отсреща се зацикля .
Няма значение аз на колко искам да е, нито на колко ми е комфортно да се топля. На колкото искам на толкова.
Аирелека е на 3 месеца и със сигурност го пробвах и видях, че вдига до 30 градуса а сега не иска. Все едно до 30 или до 34 вдига, сега не мурда повече от 27 колкото и да натискаш бутона. Това е проблема!

Всичко, което обяснявате ми е ясно, но проблема не е в нещата които казвате. Аз не меря колко ми е Т в стаята, просто копчето не работи. Аирелека и на 25-6 се справя перфектно, Елдома пък тези дни 27-8 горе долу топли като се има предвид некачествената дограма.
Просто като всеки електроуред човек иска ако му се наложи да може да използва целия му капацитет.
nelina_london - специалист
Пускам Ви едно клипче ,за да го разгледате и да видите ,че максималната температура на airlec е 27° .
Очевидно не си спомняте каква е максималната температура и на двата конвектора .Надявам се , с това проблемът Ви да е решен .

Последна промяна от nelina_london на съб фев 04, 2023 10:26 pm, променено общо 1 път.
nork - специалист
съб фев 04, 2023 9:51 pmNeveda написа:
Просто като всеки електроуред човек иска ако му се наложи да може да използва целия му капацитет.
Винаги щом работи уреда ползвате "целият капацитет", а дали достига желаната температура са Ви обяснили по нагоре факторите от които зависи :!:
pavelvasilev - специалист
Neveda, ще се опитам максимално опростено да Ви обясна, да предположим че на дисплея на конвекторите може да увеличите до 50 градуса, НО, това не значи че конвектора ще топли и ще стане по-горещ, а ще работи нон-стоп докато достигне съответните градуси, на Вас ви трябва по-мощен конвектор 3 Киловата за да се стопляте по-бързо в даденото помещение.

Ако и това не сте разбрали, обърнете се към приятел, роднина....
preslav - майстор
съб фев 04, 2023 7:36 pmNeveda написа:
Ясно ми е всичко, но проблема е, че не мога да задам температурата която искам! Ок за Елдом ми е отговорено, повече от 28 не може. Но на Аирелек можеш да зададеш 34 ако искаш а копчето не мърда повече от 27. Това е проблема, не можеш да зададеш повече от 27 колкото и да натискаш плюсчето.

Явно не сте ме разбрали правилно.
Всички са Ви разбрали правилно, също както и в другата тема където сравнявате Вашите сметки за ток с тези на сестра си - той Илия хубаво го е казал за женската логика, да не се повтаряме.
kozl - майстор
съб фев 04, 2023 9:51 pmNeveda написа:
Няма значени :проба: е аз на колко искам да е, нито на колко ми е комфортно да се топля. На колкото искам на толкова.
Аирелека е на 3 месеца и със сигурност го пробвах и видях, че вдига до 30 градуса а сега не иска. Все едно до 30 или до 34 вдига, сега не мурда повече от 27 колкото и да натискаш бутона. Това е проблема!

Всичко, което обяснявате ми е ясно, но проблема не е в нещата които казвате. Аз не меря колко ми е Т в стаята, просто копчето не работи. Аирелека и на 25-6 се справя перфектно, Елдома пък тези дни 27-8 горе долу топли като се има предвид некачествената дограма.
Просто като всеки електроуред човек иска ако му се наложи да може да използва целия му капацитет.
Аз пък ще се пробвам да я разгадая тая женска логика :? :? :? :? :? :? :?
Доста рядко срещано състояние на духа во телото, при което душата подгрева телото. :roll:
Това е рядък вид фотосинсеза при който излъчваните цифрови показания от дисплея сгреват душата, а душага прави комфорта на телото.
Неразгадани човешки възможности :?
С такива възможности не е от значение мощността на уреда, а както се оказва в случая - облъчването от дисплея се оказва недостатъчно.
Съдейки по моите възможности аз щях да препоръчам на Neveda включване на още един конвектор или друго подобно ел. отоплително тяло с мощност 2kW и по възможост в контакт от друг кръг на ел.мрежа спрямо наличния конвектор.
Но явно некак си неосезателно съм осъзнал способностите на авторката и съм преценил съответстващата препоръка още в първия си пост по тази тема 8-[

Тема "Проблем с конвектори....моля за съвет и помощ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: