Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Ал_ - специалист
нед фев 05, 2023 7:56 amkozl написа:
С такива възможности не е от значение мощността на уреда, а както се оказва в случая - облъчването от дисплея се оказва недостатъчно.
Т.е.един работещ дисплей, с възможност за избор от 0 до 100 градуса, лепнат върху дисплея на конвектора, би свършил работа дори и при неработещ уред :?
ESPACE - майстор
Това ми напомня как работещите в един цех отопляван с водни топловъздушни апарати захранвани от чилъри постоянно вдигат градусите на управлението над 25. А температурата в този огромен "хамбар" никога не може да се вдигне повече от 20-21 градуса . Сигурно си мислят че като вдигат градусите увеличават и мощността :lol:
zz_stefanov - майстор
нед фев 05, 2023 8:30 amАл_ написа:
нед фев 05, 2023 7:56 amkozl написа:
С такива възможности не е от значение мощността на уреда, а както се оказва в случая - облъчването от дисплея се оказва недостатъчно.
Т.е.един работещ дисплей, с възможност за избор от 0 до 100 градуса, лепнат върху дисплея на конвектора, би свършил работа дори и при неработещ уред :?
Тъй де: - плацебо отопление. Виждаш 30 градуса и ти става топло като за 30. :lol:
preslav - майстор
С две думи, не е важно колко вдига колата, важно е колко пише на километража.
MamaMy - майстор
В разгара на лятото един борец както се хранел в един ресторант изведнъж се развикал:
- Келнер, келнер, абе момче спри този климатик че ще настина бе.
- Веднага. - отвърнал моментално келнера.
След няма и 10 минути бореца пак се развикал:
- Абе момче кво си направил бе я усили климатика че много топло бе взех да се потя нещо.
- Няма проблем господине веднага. - казал с готовност келнера.
И пак след десетина минути бореца пак взел да вика:
- Ей, момче абе кво си направил бе я веднага да спреш тоя климатик че ми духа на кръста бе.
- Слушам господине, веднага. - отговорило момчето.
От съседна маса един човек извикал келнера и го питал:
- Абе момче как може да изпълняваш всички прищявки на тоя бе я го виж няма врат бе, пусни климатика спри климатика на какво прилича това?
- Спокойно ние нямаме климатик. - отвърнал келнера.
nelina_london - специалист
Добре че продължихте да развивате темата, и така най-накрая ми просветна ,защо на 24° , у нас , възлюбеният е бос ,по къс ръкав ,а аз съм с чорапи и дълъг ръкав .Ми така е ,като във всяка стая съм облещила термометър , и от там ме гледа това нетоплещо число 24 ° .Докато женската ми душица не види 30 -34° ,няма да има фотосинтеза . :-D :mrgreen:
Доста се позабавлявах .
Сега ,шегата настрана ,но наистина имаше момент(първа страница) ,в който , с женската си логика , вярвах ,че въпросните конвектори достигат заданието и изключват , а целта е да греят нон стоп ,защото нечии крака са студени .
krasi92 - майстор
Факт е че жената е могла да цъка копчето до 30 а сега не може повече от 27.За елдома явно прочете любезно показаната инструкция. За аерлека няма кои да я убеди. Конвектора е нов така че може да се ползва гаранцията и да стои един месец в сервиза щото не цъка на 30..Госпожо неведа четете си инструкциите към уредите. Помага доста. В квартирата духа като в пещера. Ако нямате възможност за по добра квартира се опитайте да спрете с подръчни материали и малко собствен труд ветрилника. На хазяина ви му е все тая дали е ветрилник или не
LazarGanev - "Велик майстор"
вт фев 07, 2023 5:14 pmkrasi92 написа:
Госпожо Невежа, четете си инструкциите към уредите. Помага доста.
:thumbs:

Тема "Проблем с конвектори....моля за съвет и помощ!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: