• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nautilus33 - майстор
Доколкото знам, или на много дебел пласт си мазал или много цимент си сложил. Но, нека който повече разбира се изкаже. А може и да си предашил твърде рано, но знам ли.
шоп - майстор
Или пък е било много топло времето...

съвета по-горе за две ръце шпакловка с гипсово лепило + мрежа за мен е много добър. Отгоре финишна шпакловка.По този начин тази година направих един етаж с РЗП 100м2
stoycho88 - помощник
пон окт 28, 2019 6:57 pmшоп написа:
Или пък е било много топло времето...

съвета по-горе за две ръце шпакловка с гипсово лепило + мрежа за мен е много добър. Отгоре финишна шпакловка.По този начин тази година направих един етаж с РЗП 100м2
Не е от времето, правих го тези дни. Имам един много малък участък в, който сложих умишлено по малко цимент и там наистина няма напукано но пък е доста малко цимента около 2 мистрии но от малките на 20 кг хоросан и не ми се вижда толкова здраво, колкото останалото.
Мисля си ако шпакловам само цепнатините с теракол и след това вече гипса и мрежата ще има ли ефект някакъв?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 28, 2019 6:19 pmstoycho88 написа:
като дръпна малко изпердаших мазилката, но въпреки това се появиха пукнатини не много големи
Не си дричкосал добре. Как го правиш, "пердашенето"?
stoycho88 - помощник
пон окт 28, 2019 7:09 pmn_a написа:
пон окт 28, 2019 6:19 pmstoycho88 написа:
като дръпна малко изпердаших мазилката, но въпреки това се появиха пукнатини не много големи
Не си дричкосал добре. Как го правиш, "пердашенето"?
Ами с пердашка пръскам по малко вода и с кръгови движения, има ли някакви спецефични детайли
nautilus33 - майстор
Бърз въпрос понеже продължавам да мажа. Докараха още хоросан, но е с повечко вода, и обикновеното количество цимент, коеот добавям не е достатъчно, за да го сгъсти дотолкова, че да не пада от стената. Вчера без малко да спра със всичко, защото едвам успях да пусна майките. Та, има ли някакъв чалъм при твърде влажен разтвор, или единственото спасение е да го изсипя в едно корито и да закам 20-30 мин да дръпне малко и тогава да го нахвърлям. Зашото иначе ще трябва да му сложа по още двойно цимент, за да се сгъсти малко.
VLADO66 - майстор
Пробвай да намажеш основата с контактен грунд.
nautilus33 - майстор
Ще опитам. Мазах с разбит с вода цимент(шприц), но самия разтвор е рядък. Като го оставих да дръпне леко, се лепеше добре. Та, предполагам не е от основата, а от многото вода. Но няма как да я махна вече, така ми го докараха.
ПП промит речен пясък за зидане или мазилка е по-добър, или няма значение?
shodan - специалист
Здравейте колеги, дайте идея на измазани стени измазани по стария метод с варово циментова мазилка как да се направят гладки? Бащата е стар майстор и се справя, ама не ги знае тези новите смески и нещата му се получават леко как да се изразя...грубовати. Можете ли да препоръчате от теези новите смески, които хем да запазят предимствата на варта хем да стане гладко за боядисване?
vancho20 - специалист
Здравейте имам измазана стена ,която половината е на тухла а другата част на панел дебел около 6-7 см.
Мазилката е варово циментова.
Трябва да пробия от другата страна на панела за 6-8 дюбела с 6мм , проблем ли ще е като не е изцяло изсъхнала мазилката от другата страна!? Неделя е мазано 28.08.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: