• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
djendov - специалист
Не знам, колко хиляди ви струват лазерите, ама аз си взех от алиекспреса за 6 долара. Май почти колкото цената на канапа идва...
Не е самонивелиращ, едбата страна на лъча се размива, обаче другата стана си е идеално права. На практика си е най обикновен лазер, сложен на стойка. Идеален заместител на канапа. А скъпите не ги обсъждам. Екстри много, ама за ползване веднъж в годината.....ще ме извиняват колегите -
акционери в Бош
ohboli19 - помощник
Уважаеми съфорумци моля за съвет :
Ще измазвам стена в мазето на панелен блок .Стената е грундирана с грунд за мазилка .Въпроса ми е :
Преди започване на измазването трябва ли да мокря стената или не ? Ще използвам суха готова смес вароциментова мазилка .
Благодаря на отзовалите се !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед сеп 22, 2019 10:20 amohboli19 написа:
Уважаеми съфорумци моля за съвет :
Ще измазвам стена в мазето на панелен блок .Стената е грундирана с грунд за мазилка .Въпроса ми е :
Преди започване на измазването трябва ли да мокря стената или не ? Ще използвам суха готова смес вароциментова мазилка .
Благодаря на отзовалите се !
Не.
Hoвoceлckи - майстор
В никакъв случай.
Дано имаш късмет с готовия разтвор. Панелът е доста гладък и има голяма вероятност материала почти да не се лепи (предвид и липсата ти на опит вероятно). Следва шприцване и добавяне на вар.
ohboli19 - помощник
нед сеп 22, 2019 1:15 pmHoвoceлckи написа:
В никакъв случай.
Дано имаш късмет с готовия разтвор. Панелът е доста гладък и има голяма вероятност материала почти да не се лепи (предвид и липсата ти на опит вероятно). Следва шприцване и добавяне на вар.
Опита наистина ми липсва , но няма как да се добие ако не се пробва !
Панела е с доста грапавини и кривини и се надявам да ми се получи !
Благодаря за помощта :yawinkle:
Hoвoceлckи - майстор
За грапавините - добре. За кривините - лошо. Може да ти се наложи да го хвърляш на няколко пъти (ако стане дебело и пада). Пробвай, но имай предвид, че хоросанов разтвор стяга много бавно на циментова основа. Ако го пердашиш (изобщо) ще трябва доста да изчакваш. Спасението е по мистрия цимент на кофа разтвор.
ohboli19 - помощник
Имам още един въпрос :
Тъй като на места ми се получаваше малко по дебела мазилката , реших да я направя на два слоя , въпроса ми е да чакам ли първия да изсъхне напълно или не , и второ когато започна втория да мокря ли първия .
Предварително благодаря !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 01, 2019 11:53 amohboli19 написа:
Имам още един въпрос :
Тъй като на места ми се получаваше малко по дебела мазилката , реших да я направя на два слоя , въпроса ми е да чакам ли първия да изсъхне напълно или не , и второ когато започна втория да мокря ли първия .
Предварително благодаря !
Не чакаш да съхне. Мокриш
ohboli19 - помощник
До всички които се отзоваха със съвет , благодаря !
Не мога да прикача снимка , но се получи доста добре като за първи опит :) !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 07, 2019 11:57 amohboli19 написа:
До всички които се отзоваха със съвет , благодаря !
Не мога да прикача снимка , но се получи доста добре като за първи опит :) !
Браво :-) И благодаря, че писа... случва се, хора да си свършат работа и да няма обратн авръзка после :-)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: