• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
SHL - специалист
simeonov_74 написа:
Искам да питам за замазка на под какво е съотношението вода,пясък и цимент понеже съм гледал че по гъс го правят. И как се продцидира при подова замазка
1.Там има ли шприц
2.Колко най тънка може да бъде
3.Като хванеш най високия ъгъл можеш ли да тръгнеш от нулата или и там трябва да е по високо
Съотношението за здрава замаска е 2 части пясък и 1 част цимент. Нормалното съотношение си е 3 части пясък и 1 цимент.
Тук, също шприцваш пода.
Тръгваш от най-високия ъгъл, като си правиш "пиле" на него с височина 2 см. За да е здрава замаската не трябва да падаш по 1,5 см.
Вода слагаш на око в зависимост, каква гъстота ти е необходима ( не знам точното съотношение ). Ако пълнежа е с дебелина от няколко сантиметра, разтвора е по гъст. Ако замазката ти е тънка, трябва да го направиш по-рядък/мек. Трябва да можеш лесно да го изтегляш с мастара.
$64EN - специалист
също тъка на местата където ти е по тънка замаската я прави по-силно циментова
subzero - специалист
интересува ме за замазка на под трябва ли да си правя шприц с цимент и пясък или може направо замазка?като после върху замазката ще има терикот,става въпрос за под на баня!
SHL - специалист
subzero написа:
интересува ме за замазка на под трябва ли да си правя шприц с цимент и пясък или може направо замазка?като после върху замазката ще има терикот,става въпрос за под на баня!
Разбира се! Шприца, винаги е задължителен :)
subzero - специалист
гледам доста мнения има по тази тема явно доста хора се занимаваи и разбират и замазка!я кажете тогава как се прочедира при замазка на таван и ако можете да дадете снимки ще е още по добре :-D в смисъл тавана ми е лята плоча
rendo - специалист
Не съм добър мазач, но бих ти казал с таван да не се захващаш ..

Тавана се прави технологично по същия начин но майсторлъка е малко по друг трябва да можеш да хвърляш варта с канчока (мистрията) нагоре така че да залепва а не да ти пада на главата ....

Има и тъй нареченото мазане с тава но се надявам ако има по знаещи да ти го обяснят в по точни подрогности
nihonjin - специалист
Таван се изтегля с "тава" мисля се казваше. Представлява тънка плоскост от дъска, шперплат или ламарина около 40см/40см с една дръжка. Може и по-голяма, ако мазача е по-як. Сипва се разтвор отгоре и се дърпа като шпакловка. Разтвора трябва да е пресят и рядък за да се получи средна дебелина до 1 см.
Трудно е обаче за неспециалист. Поне два пъти по-трудно от мазилка на стена.
subzero - специалист
даи ми съвет как по лесно да обръщам прозорците защото много се мъча с тях :sad: как го правиш да е право от вътрешните и горната страна на прозореца :? особено за горната страна много ме измъчи днес!едно че неможе да хване хубаво а и немога да го направя право?защо какво бъркам???
madrigal - напреднал
Гледал съм как майстори обръщат прозорците - слага се една дъска по тясната част (перпендикулярно на прозореца), като едното чело опира в дограмата, а другото трябва да е на нивото на замазката по стената. След това мятате хоросан между дъската и тухлите, пердашите и т.н. Може и да не съм много изчерпателен - нека някой от майсторите да ме поправи или допълни.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми не само майстори :| . Всички външни ъгли така ги измазвам. Щото е лесно. И право :roll: .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: