• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Hoвoceлckи - майстор
Причина за падането на материала от стената, освен горе изброените може да е по-голяма дебелина или не достатъчно силно хвърляне. Ако е причина е първото (поради крива зидария) мажеш на два, три слоя като изчакваш да стегне добре предния. Може да добавиш повечко цимент. Ако допускаш, че вероятно е второто, след хвърлянето на две, три мистрии, замазваш с притискане материала към стената. Ако вече не пада - значи това е било причината. Не тегли прекалено много пъти с мастара. И това може да е причина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 20, 2019 12:24 pmHoвoceлckи написа:
... Не тегли ...
И тегленето е с едно специфично придръпване...
nikolov333 - майстор
На следващия ден няма да стане пердашенето. Пердаши се като започне да дърпа мазилката, но като стегне не става вече.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 18, 2019 3:53 pmnautilus33 написа:
... места мазилката трябваше да стъпи върху дюшемето...
Мазилка не стъпва на дюшеме. И картон не стъпва.
Оставя се неизмазано.
Первазът покрива
Hoвoceлckи - майстор
Особено ако е слагано цимент в разтвора. Ако не е - не е съвсем невъзможно с повече вода и сила ... понякога. Но никак не е препоръчително.
nautilus33 - майстор
Ще измазвам и таванското. Там, най-горната част на две от стените е бетон(пояс). Ще се хване ли добре разтвора, че май някъе бях чел, че за бетон не се хваща лесно? Иначе мажа с теракол, разреден с вода.
И още нещо- понеже това с мерките в канчоци не ми е много ясно, точно колко побира един канчок, та. На 70кг варов разтвор хвърлям около 6-7 мистрии с връх цимент. Достатъчно ли е, или е малко. Или на кофа от 10кг една мистрия?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 24, 2019 8:16 pmnautilus33 написа:
Ще измазвам и таванското. Там, най-горната част на две от стените е бетон(пояс). Ще се хване ли добре разтвора, че май някъе бях чел, че за бетон не се хваща лесно? Иначе мажа с теракол, разреден с вода.
И още нещо- понеже това с мерките в канчоци не ми е много ясно, точно колко побира един канчок, та. На 70кг варов разтвор хвърлям около 6-7 мистрии с връх цимент. Достатъчно ли е, или е малко. Или на кофа от 10кг една мистрия?
:-) Това с канчоците е едно към кесим.. Аз и нямам канчок
Една мистрия, ама колко ти е мистрията, колко гребваш с нея... :-) Почвай и ще го усетиш
И онова горе, в червеното не го разбрах
muhala - майстор
чет окт 24, 2019 8:16 pmnautilus33 написа:
... Иначе мажа с теракол, разреден с вода....
Теракола го ползвате за всичко. За грунд, за шпакловка, за лепило за плочки...
Аз не бих го ползвал за нищо.
Грундирай с дълбоко проникващ грунд. След това с мистрията нанеси разтвор на стената и натискай да направи контакт. След това мажеш.
Купи си готова смес на Вебер. Като пари излиза същото като да си я правиш сам.
stoycho88 - помощник
Здравейте, правя ремонт на стая бутнах напуканата и отлепена стара вароциментова мазилка, на много места беше отлепена около 15-20% Взех си готов хоросан към него прибавям 2-3 мистрии цимент намазах стената с дълбоко проникващ грунд. Преди мазането си направих шприц от теракол измазах очастъците след като дръпна малко изпердаших мазилката, но въпреки това се появиха пукнатини не много големи не бие на кухо здраво е, но защо се появиха какво да правя сега? Смятам да шпакловам след това с гипсово лепило и мрежа но ме е страх да не напука и то. Ако може някакво мнение :?
muhala - майстор
пон окт 28, 2019 6:19 pmstoycho88 написа:
Здравейте, правя ремонт на стая бутнах напуканата и отлепена стара вароциментова мазилка, на много места беше отлепена около 15-20% Взех си готов хоросан към него прибавям 2-3 мистрии цимент намазах стената с дълбоко проникващ грунд. Преди мазането си направих шприц от теракол измазах очастъците след като дръпна малко изпердаших мазилката, но въпреки това се появиха пукнатини не много големи не бие на кухо здраво е, но защо се появиха какво да правя сега? Смятам да шпакловам след това с гипсово лепило и мрежа но ме е страх да не напука и то. Ако може някакво мнение :?

Аз бих шпакловал с гипсово лепило и мрежа. Лепило, мрежа, пак лепило докато не е стегнало.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: