• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Забравили сте да кажете, че дъската (мастара) се поставя от едната страна на външния ъгъл след което се маже и дричка. След като изсъхне се действа по същия начин, но от другата страна на ъгъла.
subzero - специалист
пускам няколко снимки да ви покажа как го правя аз и да си кажете вашето мнение! приемам всякакъв вид упреци ако имате :)

Прикачен файл

DSC00667.JPG
това е моя начин, вместо да пускам "майката" от разтвор които да чакам после да изсъхне аз летви направени на 1,5 см дебелина :)
DSC00667.JPG (59.6 KиБ) Видяна 16874 пъти

Прикачен файл

DSC00665.JPG
това е последната ми измазана стена и още не е изсъхнала добре, затова е малко тъмна :)
DSC00665.JPG (64.87 KиБ) Видяна 16874 пъти

Прикачен файл

DSC00664.JPG
и една вече добре изсъхнала стена :)
DSC00664.JPG (46.7 KиБ) Видяна 16874 пъти
svetliopi44 - Чирак...
Това с летвата също става. Само после трябва след изсъхването на мазилката да се извади и да се измаже и там. По въпроса за щприц за замазска аз лично исползвам силно разредена замазска примесена с теракол върши идеална работа.
извинявам се ако някъде по темата е вече споменато ...но аз пилетата ги поставям....sotto la stagia...изразът е на италиански...и ще бъда благодарен ако някой ми каже има ли го като термин на български и какъв е той.
накратко да обясня какво имам в предвид ....при 2 майки и 4 пилета поставям двойките пилета така ,че не само да осигуряват вертикалност на майките но и самите майки да бъдат ...съосни т.е техните повърхности да лежат в една равнина а да не въдат завъртяни по оста-въпреки че са вертикални.
така започвайки да изтеглям мастара се движи едновременно и по двете повърхности на майките.
защото ако някоя майка е извъртяна спрямо другата -- / то при тегленето мястото в изместената майка където мастара опира на ръба а не на площа , можеда бъде изядено от мастара и съответно да се получи неравна повърхност.
но това последното си е проблем на шпакловчика :-D :wink:
лошото е ако ние сме и шпакловчика :lol:
subzero - специалист
някои може ли да ми помогне с идея как да оправя този мои проблем? измазах стените на етажа си и уж всичко беше наред докато непочнах да паля печката на първия етаж! там където ми се пада комина се напука яко и започна да пуши от пукнатините!защо? значи къщата ми е била на един етаж и при строежа на горните два този комин е продължен!комина е от старите тухли единички! бяха ме посъветвали преди да го измажа там където пуши да го запълня с гипс и така и направих! изчистих хубаво нагара от тухлите където беше пушело с метална четка и запълних дупките с гипс, но явно това не помогна! вижде снимките и ако някои може да ми даде някаква идея след като искъртя напуканото с какво да мина стената преди да я измажа пак ще съм му мн благодарен!

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (58.22 KиБ) Видяна 16466 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (55.33 KиБ) Видяна 16466 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (51.81 KиБ) Видяна 16466 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това с гипса ще го запомня. Може да потрябва.
А за твоя проблем. Просто разкарай гипса. Не грундирай с модерните химически глупости, щото жегата ги ебава. И леко да попитам, коминът отвътре измазан ли е?
subzero - специалист
ами този които е стария които пуши мисля че не, ина4е нагоре е измазан!а забравих да кажа 4е стената не е шпаклована нито грундирана! просто груба мазилка
subzero - специалист
други идей няма ли? само да махна гипса!сигурен съм че в форума има доста зидаро-мазачи и очаквам ако може и др отговори и предложения!
Илиян Илиев™ - майстор
Аз знам че комин от тухли четворки или други подобни не се прави, защото пукат от високата температура. Единствено мога да те посъветвам, ако има възможност да вкараш тръби с подходящ размер.

Например тези от линка са си точно за комини. http://digilander.libero.it/cannefumarie/

По този начин ще спре пушенето. Даже е добре да изкъртиш там където е спукано и да сложиш здрави тухли.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
subzero написа:
други идей няма ли? само да махна гипса!сигурен съм че в форума има доста зидаро-мазачи и очаквам ако може и др отговори и предложения!
Идеи?? Идеите - в някоя творческа тема!
Горещото напуква гипса. Толкоз.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: