Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
road_runner - специалист
Зравейте,

Пералнята е стар фагор на 12 години, и си работи, не вибрира и не се разхожда, центрофугира си без проблеми на 1000-1100 оборота.
Но има едни моменти, в които завърта малко по-рязко от обикновеното въртене при пране , и тогава ако има тежи неща - като плажна кърпа примерно барабанът се удря в предната горна част на пераляната там където са бутоните и дисплея и дори ми се е случвало да се отвори вратата (пералнята е за вграждане)
Имам нужда от мнение какви са възможните причини.
Ако е амротисоьр/ пружина - т.е нещо по окачването - тогава не би ли трябвало да блъска и в страни?
Ако заклатя барабана на ръка се чува метално скърцане/ като от пружина отгоре в средата на барабана.

Всичко друго няма ниаккви проблеми - сложим ли кърпи - блъскащ шум два три пъти , май е прие опит да се балансира барабана това.

Сега не изключвам и неподходящо редене на прането- не я гледам жената какво прави, но нямам и идея тежките неща най-отдолу ли се слагат или не...

Благодаря предварително
miroki - майстор
Обичайно има няколко позиции на които виси барабанът. Не знам при теб как е машината, но се опитай да видиш, може ли да се премести на съседна позиция. И да уцелиш подходящото място.
road_runner - специалист
Добре, аз малко не се ориентирам, тези пружини не определят ли местенето само във вериткална посока?
При мен посоката на местене е хоризонтално , по оста на барабана, но се връща с лекота после.
mrsch66 - специалист
Това са първи стъпки за пералнятя учи се на прохожда за да простира сама. Извади я и огледаи окачването и амортисьорите няма начин да не намериш нещо разбито ако не успееш ти извикай майстор да огледа преди да я набуташ отново в шкафа. :shock:
lyubohar - майстор
Вероятно амортисьорите,както каза колегата горе.
Обаче става и от недостатъчно сложено пране.
Не мога да убедя жена ми,че пералнята трябва да е пълна,за да се разпределя
добре прането.Резултата при мен е някакъв шум май от лагер при центрофугиране.
lpoik - специалист
Лагерите са износени и се е получил аксиален луфт(оста е превъртяла).
road_runner - специалист
Някои перални имат заден амортисьор, който е ниско долу, и би обяснило, ако е изпуснал да не успява да обере при тежкото пране ,
но реших, че не си струва да се мъча, че много вероятно няма да е в мойте компетенции това, викнах майстор, дето разбира.

Ще пиша после какво е било,
road_runner - специалист
Както предположиха горе - амортисьори ,
единият въобще беше изпуснал, другият имаше някакво остатъци и от там се получава усукване, щото работят различно . , което води до движение и в хоризонтална посока

Тема "Барабан на пералня се мести напред - назад" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: