• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mitashki_MM - специалист
Почнах за први път да си правя сам банята - грундирах, хидроизолирах, налепих малко подови плочки и после се наложи да прекъсна за 3 дена. Днес като погледнах видях, че съм си подвел лошо 3 от плочките от преди и реших да ги изкъртя и да залепя нови както си трябва. За моя изненада плочките залепени преди 3 дена с СМ 11 си се отлепиха без да се счупят просто с малко почукване със секач по края, самото лепило седи някак влажно и се стърже мазно с отверка по-лесно от газобетон.
Нормално ли е това 72 часа след залепването? Спазвал съм всички указания на производителя относно приготвяне, нанасяне, време за уротреба, температура в помещението.
toolegittoquit - майстор
След 24 часа по моему може да се стъпва отгоре. Лепилото обаче доста по-дълго време му трябва, за да изсъхне напълно. Точно това, което си правил ти - правил съм го и аз. Отлепих кофти залепена плочка и я залепих пак.
jekasus - майстор
Mitashki_MM написа:
самото лепило седи някак влажно и се стърже мазно с отверка
Mitashki_MM написа:
температура в помещението.
А температурата на пода? На студено лепилото по-бавно стяга...
Mitashki_MM - специалист
Еми нещо като зима е все пак - дневно време в банята да става към 15-18 градуса, нощно да пада до 10, айде преко сили 8. На лепилото му дават диапазон на работа 5-30 градуса. Чудя се просто да не съм попаднал на лошо съхранявана торба, въпреки, че отвън не личеше да и има нещо.
jekasus - майстор
Както схващам е къща с неотопляема баня и сигурно на "земя" е помещението.
Значи всичко е наред с лепилото.
И аз сега имам подобен обект и ще "съхне" лепилото поне седмица/ толкоз му дават за пълно натоварване/...
Mitashki_MM - специалист
jekasus написа:
Значи всичко е наред с лепилото.
И аз сега имам подобен обект и ще "съхне" лепилото поне седмица
Е благодаря - успокоихте ме. Продължавам тогава напред.
chapara - майстор
Mitashki_MM написа:
Почнах за први път да си правя сам банята - грундирах, хидроизолирах, налепих малко подови плочки и после се наложи да прекъсна за 3 дена. Днес като погледнах видях, че съм си подвел лошо 3 от плочките от преди и реших да ги изкъртя и да залепя нови както си трябва. За моя изненада плочките залепени преди 3 дена с СМ 11 си се отлепиха без да се счупят просто с малко почукване със секач по края, самото лепило седи някак влажно и се стърже мазно с отверка по-лесно от газобетон.
Нормално ли е това 72 часа след залепването? Спазвал съм всички указания на производителя относно приготвяне, нанасяне, време за уротреба, температура в помещението.
Температурата и това в червеното са разковничето на нещата. От долу хидроизолация от горе плочка с гланц и няма къде да отиде влагата :roll: И аз съм на мнение че на лепилото му няма нищо. :wink:
brum - майстор
Стара тема повдигам, ама колко време съхне лепило на тънко ако е без плочки отгоре? Че сътворих една глупост (шпакловах пода на едно малко помещение с лепило, щото имаше) и се чудя кога ще мога да вляза вътре?

За Ceresit CM12 иде реч. Слоя да е дебел 2-3 милиметра. С едно изключение, че имаше една дупка в единият край и там напълних с лепило с дебелина къде 10 сантиметра, ама там не ми трябва да стъпвам.
chapara - майстор
Ама защо не четете поне указанията на производителя написани на чувала като нямате познания?? Освен това между съхнене и свързване(стягане)разликата е космическа! Иначе няма да теорети.зирам темата, защото едва ли някой се интересува, мисля. 10см.с ЦМ12, Господи😩
brum - майстор
За 16 часа позволява да се ходи върху него. Но другият път няма да действам с подръчни средства.

Ония 10см са ми ясни, че ще са проблемни, но там ще има да стяга до следващата пролет преди да се сложи нещо отгоре.
  • 1
  • 2

Тема "За колко време съхне лепило за фаянс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: