Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zlak - помощник
Здравейте,
Бих искал да се посъветвам с майсторите дърводелци в групата.
Решил съм да направя двукрила пътна порта. Светлото разстояние между носещите вертикални греди е 320 см. , което ще рече че всяко крило на вратата ще бъде широко грубо 160 см и високо 180 см. Гредите на скелета на вратата на които съм се спрял са 5/10 см.
Опасявам се да не са много тежки и в последствие вратата да висне. Дали да не ги намаля до 4/10 см ??
Правил ли е някой нещо подобно за да сподели опит?
Ще кача снимки за онагледяване.
Благодаря предварително на отзовалите се!!
zlak - помощник
Изображение
Скелетът на вратата е рисуван.

Прикачен файл

IMG-b25a3b076f051a6ee51eef614f3f1081-V.jpg
hidrazin - майстор
Ако тая къща я ползваш 1 (един) път седмично или по-рядко става.
Ако обаче ще я използваш редовно - само нещо такова (клипа е илюстративен и не е обвързан с реклама).
Такова, защото май нямаш място за ролетна врата.





Това над врата що си го изтипосал толкова ниско?
Половината от масовите бусове не могат мина от там.
:partyman:
zlak - помощник
Не искам вратата да е нито с ролетна щора , нито плъзгаща. Въпросът ми беше дали дебелината на ребрата е подходяща при тези размери.
А на въпросът "защо съм го изтипосал толкова ниско" отговорът е защото нямам намерение да вкарвам нито бусове , нито трактори вътре. Имам друг вход за това.
hidrazin - майстор
Ти си знаеш... Объркал си форума. Дърварите си имат специален такъв - ЦЪК
Кирпича е добре ама вземи го измажи, че така е като на свинче звънче. (ама когат' се стопли, сега не му е времето)
:partyman:
P.S. Няма такова нещастие, при нова порта всеки път да слизаш-отваряш-качваш-местиш-слизаш-затваряш и това само на влизане.
На излизане е още толкова... И го казвам от собствен, горчив опит.
Така и не се наканих да сменя и автоматизирам пората на село към алеята за колата, но определено го обмислям сериозно.
И то при условие че там хода 4-5 пъти месечно и то когато е лято. Зимата по-малко но пак си е цирк.
Е, имам решение - държа я на улицата... :-D

Тема "Дървена пътна порта - съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: