Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ivanovbg - майстор
пет фев 02, 2024 11:27 pmn_a написа:
Сън не ми дават тия девет колони. Защо девет?????

Изображение
Лесно се смятат: 4 на ъглите 3 на стълбището и за преградните стени още две та станаха 9. Щот може да е 33 квадрата, но на всеки етаж има нормално стълбище 9кв, 2стаи по 10кв. и една баня 4кв. 9+2х10+4=33 Примерен план искаш ли да ти нарисувам? Та тва къще за двама старци дето им идват внуците всеки месец или за младо семейство с едно-две или 3 деца е идеално.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 03, 2024 12:04 amivanovbg написа:
... 3 на стълбището ... Примерен план искаш ли да ти нарисувам? Та тва къще за двама старци дето им идват внуците всеки месец или за младо семейство с едно-две или 3 деца е идеално.
:partyman:
Къщето е идеално. Защо 3 на стълбището?
ivanovbg - майстор
Все пак е 3 етажна и стълбището е тежко. В 4те края трябват колони. Едната е някоя от ъгловите, може и с две да се мине, но тогава за междинните стени ще трябват 3 и пак се попълва бройката. На моята къща колоните са през 3метра за да са по тънки трегерите. Купих я от един минен инженер неизмазана. Та той тогава каза: Сложих повече, защото знам, че в мината където сме подпряли никъде не се е срутвал забоя.
:partyman:
chapara - майстор
съб фев 03, 2024 12:04 amivanovbg написа:
пет фев 02, 2024 11:27 pmn_a написа:
Сън не ми дават тия девет колони. Защо девет?????

Изображение
Лесно се смятат: 4 на ъглите 3 на стълбището и за преградните стени още две та станаха 9. Щот може да е 33 квадрата, но на всеки етаж има нормално стълбище 9кв, 2стаи по 10кв. и една баня 4кв. 9+2х10+4=33 Примерен план искаш ли да ти нарисувам? Та тва къще за двама старци дето им идват внуците всеки месец или за младо семейство с едно-две или 3 деца е идеално.
:partyman:
Какво да рисуваш бре човек, стая 10квадрата ми стига, като за баня предвиждаш 4ри. Тури спалнята в банята. Дрехи и тем подобни под леглото, стига ми :lol:
Божо, почти всеки обича и иска да му е широко.
Представи си едно помещение от 33м2, в което е обособен кухненски кът, дизайнерска баня, спалня в другия ъгъл и остана един за скромно стълбище!

Ясно е, че радикулит, артрит и др. подобни болежки са пречка, ама отвори го това трето око де!
Ако все таки не ти се отдава, просто приеми, че трафопоста е даденост и тъй!
chapara - майстор
съб фев 03, 2024 1:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Божо, почти всеки обича и иска да му е широко.
Представи си едно помещение от 33м2, в което е обособен кухненски кът, дизайнерска баня, спалня в другия ъгъл и остана един за скромно стълбище!

Ясно е, че радикулит, артрит и др. подобни болежки са пречка, ама отвори го това трето око де!
Ако все таки не ти се отдава, просто приеми, че трафопоста е даденост и тъй!
Очите са ми отворени от раждане.
Летвата е винаги там до където не мога да я прескоча, но инак скачам доста високо. Толкоз! Таквоз дет го препоръчваш става само за сексуален кабинет :cool: :lol: :-D
Пак залитнахме от темата, гледайте си ,,стъпките" :shock:
съб фев 03, 2024 1:54 pmchapara написа:
...Таквоз дет го препоръчваш става само за сексуален кабинет :cool: :lol: :-D...
Знаех си аз. Сексуалният ми Рeak тепърва предстои.

Чапи, на мъдреца му е достатъчна шепичка храна, два квадрата и купчина камъни.

пп. Кака, ремонтирай цитата долу!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб фев 03, 2024 2:03 pm, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 03, 2024 1:54 pmchapara написа:
съб фев 03, 2024 1:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Божо, почти всеки обича и иска да му е широко.
Представи си едно помещение от 33м2, в което е обособен кухненски кът, дизайнерска баня, спалня в другия ъгъл и остана един за скромно стълбище!

Ясно е, че радикулит, артрит и др. подобни болежки са пречка, ама отвори го това трето око де!
Ако все таки не ти се отдава, просто приеми, че трафопоста е даденост и тъй!
Очите са ми отворени от раждане.
Летвата е винаги там до където не мога да я прескоча, но инак скачам доста високо. Толкоз! Таквоз дет го препоръчваш става само за сексуален кабинет :cool: :lol: :-D
Пак залитнахме от темата, гледайте си ,,стъпките" :shock:

Питащият го няма да поясни някои неща... А ти земи че кажи какво искаш от една къща. Аз, като живяла в разни къщи, даже и в апатаменти, видяла, ползвала, обмисляла, точно в момента се кефя на нещо като студио, с огромни прилежащи складове+ ателие. Та, не 3+ х33, ами 1х33 ми е напълно и осъзнато достатъчно
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 03, 2024 1:59 pmТрифон П.Трифонов написа:


пп. Кака, ремонтирай цитата долу!
Хаххаха

Изображение
От години живея в 50м2, от 90 (180) налични.
Тези 50 са
2х 14 спалня и кухня/всекидневна
16 коридори
6 баня.
А де, за ко са ми тея коридори , толкова баня, че и 14 за спане?!!! Айде, нека останат спалните м2!
Само за да се онагледи- редуцирам коридорите на 4, банята на 2 и то ко остана?!!!
Ко остана бе, Чапи?!!
Останаха 34. Е?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Кака,...... ..ако го изрека, поне един ще цъфне остроумно.

Тема "Ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: